Głosowanie zakończone, są pierwsze szacunkowe wyniki. Najwięcej głosów zebrał Andrzej Duda

Punktualnie o godzinie 21:00 zakończyło się głosowanie w tegorocznych wyborach prezydenckich. To oznacza również koniec ciszy wyborczej i można już przedstawić szacunkowe wyniki.

Są już pierwsze sondażowe wyniki wyborów prezydenckich. Od godziny 7:00 do godziny 21:00 Polacy oddawali swoje głosy na jednego z 11 kandydatów. Są to: urzędujący prezydent RP Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski (PO), Waldemar Witkowski (Unia Pracy), Szymon Hołownia (bezpartyjny), Robert Biedroń (kandydat Lewicy), Władysław Kosiniak – Kamysz (PSL), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy), Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczpospolitej), Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa) i Paweł Tanajno (bezpartyjny).

Jak wynika z sondaży przygotowanych przez firmę IPSOS dla telewizji Polsat, TVP i TVN, tzw. exit poll, pierwsze miejsce zajął Andrzej Duda z wynikiem 41,8 proc, na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski, na którego głosowało 30,4 proc. wyborców. Wszystko wskazuje więc na to, że ci dwaj kandydaci o urząd prezydenta powalczą w drugiej turze wyborów, która odbędzie się 12 lipca. Trzeci wynik osiągnął Szymon Hołownia zdobywając 13,3 proc. głosów. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Krzysztof Bosak – 7,4 proc., Robert Biedroń – 2,9 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,6 proc. Marek Jakubiak – 0,5 proc., Waldemar Witkowski – 0,3 proc., Stanisław Żółtek – 0,3 proc., Paweł Tanajno – 0,3 proc., a na ostatnim Mirosław Piotrowski z wynikiem 0,2 proc. głosów. Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich powinny być znane jutro.

Jak już informowaliśmy, tegoroczne wybory cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem Polaków. Na godzinę 17 w całym kraju lokale wyborcze odwiedziło 14 166 725 osób uprawnionych do głosowania. Daje to frekwencję na poziomie 47,89%, o 13 punktów procentowych więcej, niż pięć lat temu. Jeżeli chodzi o województwo lubelskie, frekwencja była na podobnym poziomie i wynosiła 47,31%. Zagłosowało wtedy 787 974 z 1 665 457 uprawnionych do głosowania. Największa frekwencja była w powiecie janowskim i wynosiła 52,07%. Kolejne dane dotyczące frekwencji na zakończenie głosowania poznamy po godz. 22:00.

(fot. archiwum)

96 komentarzy

 1. trzaskowski jest człowiekiem sorosa i grupy bilberger -,,Rząd Światowy, choćby nie wiadomo jak zareklamowany nie mógłby być wdrożony w życie bez odpowiednio dużego kryzysu. Kryzys, lub kryzysy muszą mieć wymiar międzynarodowy tak by jedynie międzynarodowe instytucje mogły sobie z nim poradzić. Obecnie, serie takich kryzysów są przygotowywane by złamać jakikolwiek opór społeczny przed oddaniem suwerenności w ręce globalnych instytucji.””

 2. Za Dudy będziesz chudy!

 3. Chrońmy naszą kulturę! Chrońmy naszą pamięć i wartości Narodowe! Chrońmy nasze rodziny, a szczególnie nasze dzieci! Nie można do tego dopuścić by partia która jest za aborcją i wzorem z Zachodu popiera eutanazję demoralizowała nasze dzieci i wprowadzała w naszym kraju niemiecko-radziecką politykę zagraniczną. Trzaskowski w Warszawie jako prezydent NIC nie zrobił, a roztrwonił tylko pieniądze podatników.

  • Chamstwo, prostactwo, kołtunerstwo, nieróbstwo, nienawiść do wszystkiego co inne kłunie z sąsiadami, lizanie butów watykańczykom to nasze wartości narodowe ?

   • Widzę że ludzie dalej wolą utrzymywać darmozjadów na zasiłkach itd. Lubelszczyzna jest zacofana widać to było już w wyborach parlamentarnych, zamiast wybierać swoich przedstawicieli wybierają ludzi z pomorza itd. Teraz dopiero długopis z krasnalem pokażą na co ich stać!!! W dodatku region związany z kopalnią a obecnie rządzący będą elektrownie atomowe otwierać, węgiel wielkimi kanałami od ruskich płynie! Wszyscy się obudzą jak nie daj boże coś w większych zakładach pracy w województwie się wydarzy, wszyscy polecą do małego i rudego biznesmena o pomoc prosić!!!! Znowu rozdawnictwo się zacznie!!!! Dlaczego zgadzacie się utrzymywać nie dość że kościół z państwowych pieniędzy w miliardach zł to jeszcze rozdawnictwo naszych pieniędzy na ludzi którzy się w ogóle do pracy nie garną!!!! Przykro mi że mieszkam w tak ogłupiałym i zaślepionym prze tvpis województwie. Tereny przepiękne a ludzie ….. szkoda mówić!

 4. Kiedy można już pożegnać naszego prezentera? Tzn ‚prezydenta’ 😀

 5. Czyli kaczora ciag dalszy

 6. To moze na bielorus wyjechac ?

 7. Super!!!😊😊😊

 8. Kolejny raz naród chce być dymany za własne pieniądze. Brawo

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET