Sobianowice: Najbardziej dziurawa droga w regionie doczeka się remontu

mso 9]>–>

Normal
0
21

Tak dziurawa że aż zamknięta dla ruchu pojazdów droga Pliszczyn – Sobianowice doczeka się w końcu remontu.

Jedna z najbardziej zniszczonych dróg powiatowych prowadzi z Pliszczyna do Sobianowic. Dziury w niej były od lat, jednak brak kompleksowego remontu, a tylko coroczne doraźne naprawy polegające na zalepieniu masą bitumiczną co większych wyrw, doprowadziły w końcu do takiego stanu, że odcinkiem tym nie dało się normalnie przejechać. Całości dopełniła jeszcze zima, po której auta jeżdżące tedy ulegały licznym awariom.

Skargi mieszkańców oraz liczne wnioski o odszkodowania za szkody powstałe w pojazdach spowodowały, że pod koniec kwietnia na miejsce przyjechała komisja złożona z policjantów oraz przedstawicieli Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie. Oceniono wtedy, że dziury są tak wielkie, że przejazd tędy zagraża bezpieczeństwu i droga została zamknięta. Zezwolono jednak mieszkańcom na dojazd do swoich posesji, lecz tylko i wyłącznie na własne ryzyko.

Drogowcy zapewniali wtedy, że do końca czerwca ruch w tym miejscu zostanie przywrócony. Ze względu na brak funduszy miały zostać przeprowadzone naprawy cząstkowe dziurawej nawierzchni, w miejscach gdzie jest ona najbardziej zniszczona.

Mamy początek lipca a znaki zakazu wjazdu jak stały tak i stoją a zniszczona droga remontu się nie doczekała. Jednak jak ustaliliśmy, już niebawem się on rozpocznie. Po prostu odcinek ten okazał się tak zniszczony, że jego naprawa nic by nie dała. Dlatego też szukano funduszy na całkowity remont tej drogi. I te w końcu się znalazły. Jak już informowaliśmy radni Zarządu Powiatu Lubelskiego dokonali zmian w tegorocznym budżecie. Dzięki temu znalazły się środki na remont tej drogi.

Oprócz drogi z Pliszczyna do Sobianowic, dzięki zmianom w budżecie, jeszcze w tym roku zostaną wyremontowane drogi z Wólki Ponikiewskiej do Ponikw w gminie Zakrzew, oraz z Osówki przez Leśce do Krasienina w gminie Niemce a także ulica Sienkiewicza w Bychawie.

null

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!