Dodatkowi funkcjonariusze policji już nad jeziorami

Od minionego weekendu tereny Okuninki oraz okolic jeziora Białego strzeże dodatkowa grupa funkcjonariuszy prewencji z Lublina.

Oprócz patroli pieszych oraz tych w radiowozach po jeziorze o będzie pływać załoga łodzi motorowej a na ulicach spotkamy policjantów drogówki na motocyklach- to wszystko w ramach zapewnienia ładu i porządku oraz przede wszystkim bezpieczeństwa turystów, którzy przyjeżdżają wypoczywać w tym najpopularniejszym miejscu na Pojezierzu Łęczyńsko – Włodawskim.

– Celem zespołu, jest zapewnienie porządku publicznego na wodach i terenach przywodnych w Okunince, jak również nad Jeziorem Glinki i Święte. Służbę na tym terenie pełni 23 funkcjonariuszy wspieranych doraźnie przez innych policjantów z KPP we Włodawie- wyjaśnia mł. insp. Janusz Wójtowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Policjanci będą patrolować plaże, deptaki, rejony lokali gastronomicznych, drogi dojazdowe do jeziora i pomostów a także tereny przyległe do prywatnych posesji. – Nie będzie pobłażania dla sprawców wykroczeń uciążliwych społecznie czyli czynów chuligańskich, spożywania alkoholu w miejscach publicznych, używania słów nieprzyzwoitych, niszczenia mienia czy też dewastowania urządzeń użyteczności publicznej- ostrzega Wójtowicz.

Działania funkcjonariuszy będą odbywały się nie tylko na lądzie, lecz również na wodzie. Załoga łodzi motorowej będzie zwracać uwagę na trzeźwość osób wypływających na wody jeziora oraz kontrolowane będą niestrzeżone kąpieliska i dzikie plaże. Natomiast na drogach w okolicach jezior policjanci na motocyklach zwrócą szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Sprawcy wykroczeń będą musieli się liczyć z pełną surowością funkcjonariuszy, zwłaszcza w przypadku rażących przewinień zagrażających innym uczestnikom ruchu drogowego.

– Dodatkowo trwa akcja „Bezpieczne wakacje 2013” w ramach której nadzorowane są ośrodki wypoczynkowe, plaże, kąpieliska, pola namiotowe i campingowe, placówki handlowe i gastronomiczne. Z właścicielami, kierownikami i osobami odpowiedzialnymi stróże prawa przeprowadzają rozmowy z ukierunkowaniem na zapobieganie działaniom niezgodnym z przepisami prawa oraz rozdają broszury informujące wczasowiczów jak zachowywać się aby wypoczynek był bezpieczny- Informuje Janusz Wójtowicz.

Jednocześnie policja apeluje o szczególne zwracanie uwagi rzeczy, które zabieramy ze sobą oraz przede wszystkim o zachowanie zdrowego rozsądku podczas wypoczynku nad wodą.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach