ZIU-tek rusza w trasę

Od najbliższej niedzieli rozpoczyna kursowanie po Lublinie zabytkowy trolejbus „ZIU-tek”. 

Jak co roku w okresie wakacyjnym na trasę wyjeżdża zabytkowy trolejbus ZIU-tek, którym mieszkańcy Lublina jak i turyści będą mogli odbyć podróż po mieście i poznać jego zabytki. Przewodnicy miejscy oraz członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji będą opowiadać pasażerom o mijanych po drodze zabytkach oraz ciekawych i istotnych dla Lublina miejscach, a także przybliżą informacje na temat historii, czasów obecnych oraz przyszłości komunikacji trolejbusowej w naszym mieście.

Ziu-tek w swój pierwszy tegoroczny kurs wyjedzie w niedzielę 7 lipca o godzinie 14:00. Trasa będzie przebiegać z przystanku Brama Krakowska 02, czyli przystanku znajdującego się naprzeciw katedry, a następnie pojedzie ulicami Królewską, Zamojską, Fabryczną, Wolską, Kunickiego do pętli w Abramowicach, gdzie po zawróceniu w stronę centrum pojedzie na ulicę Chodźki i stamtąd z powrotem pod Bramę Krakowską. Czas przejazdu będzie wynosił około 50 minut, a wyruszał będzie o godzinach: 14:00, 15:00 i 16:00. Inauguracyjny przejazd będzie dla wszystkich chętnych bezpłatny.

Linia turystyczna kursować będzie w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Bilety będą sprzedawane przez konduktora w cenach: 2,80 i 1,40.a obowiązują wszystkie rodzaje i ceny biletów oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych zgodnie z aktualną taryfą oraz obowiązującą uchwałą i stosowanymi ustawami. Obecny rok jest już czwartym kiedy można zwiedzać Lublin z pokładu tego wyjątkowego trolejbusu. Linia turystyczna jest wspólnym projektem Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Lublin Sp. z o.o. oraz Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji.

(fot. ZTM Lublin)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8014zł -0.13%
  • GBP 5.2376zł -0.26%
  • EUR 4.5546zł -0.01%
  • CHF 4.1198zł -0.52%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja