Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

ZIU-tek rusza w trasę

Od najbliższej niedzieli rozpoczyna kursowanie po Lublinie zabytkowy trolejbus „ZIU-tek”. 

Jak co roku w okresie wakacyjnym na trasę wyjeżdża zabytkowy trolejbus ZIU-tek, którym mieszkańcy Lublina jak i turyści będą mogli odbyć podróż po mieście i poznać jego zabytki. Przewodnicy miejscy oraz członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji będą opowiadać pasażerom o mijanych po drodze zabytkach oraz ciekawych i istotnych dla Lublina miejscach, a także przybliżą informacje na temat historii, czasów obecnych oraz przyszłości komunikacji trolejbusowej w naszym mieście.

Ziu-tek w swój pierwszy tegoroczny kurs wyjedzie w niedzielę 7 lipca o godzinie 14:00. Trasa będzie przebiegać z przystanku Brama Krakowska 02, czyli przystanku znajdującego się naprzeciw katedry, a następnie pojedzie ulicami Królewską, Zamojską, Fabryczną, Wolską, Kunickiego do pętli w Abramowicach, gdzie po zawróceniu w stronę centrum pojedzie na ulicę Chodźki i stamtąd z powrotem pod Bramę Krakowską. Czas przejazdu będzie wynosił około 50 minut, a wyruszał będzie o godzinach: 14:00, 15:00 i 16:00. Inauguracyjny przejazd będzie dla wszystkich chętnych bezpłatny.

Linia turystyczna kursować będzie w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Bilety będą sprzedawane przez konduktora w cenach: 2,80 i 1,40.a obowiązują wszystkie rodzaje i ceny biletów oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych zgodnie z aktualną taryfą oraz obowiązującą uchwałą i stosowanymi ustawami. Obecny rok jest już czwartym kiedy można zwiedzać Lublin z pokładu tego wyjątkowego trolejbusu. Linia turystyczna jest wspólnym projektem Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Lublin Sp. z o.o. oraz Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji.

(fot. ZTM Lublin)

Komentarze wyłączone

Z kraju