Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Służby ratunkowe przyjechały do salonu samochodowego. Jedno z aut zgłosiło wypadek (zdjęcia)

Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wypadku samochodowym w jednym z lubelskich salonów samochodowych. Jak się okazało, był to fałszywy alarm wywołany przez znajdujący się tam samochód.

Do nietypowego zdarzenia doszło w środę około godziny 12 w Lublinie. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że w salonie samochodowym przy ul. Roztocze miał miejsce wypadek. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak się okazało, sygnał o wypadku pochodził z jednego ze znajdujących się tam aut. Pojazd był cały. Uruchomił się w nim system eCall. Opiera się on na urządzeniu, które cały czas monitoruje pozycję pojazdu. W przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego, czujniki przekazują sygnał do urządzenia, które automatycznie połączy się z najbliższym centrum powiadamiania ratunkowego, gdzie wyśle komunikat o wystąpieniu wypadku. Znajdzie się w nim godzina, pozycja GPS, lokalizacja z określeniem drogi i najbliższej miejscowości, jak też dane o pojeździe i ilości znajdujących się w nim osób.

W tym przypadku jednak najprawdopodobniej doszło do awarii, w wyniku czego sygnał alarmowy został wysłany pomimo niewystąpienia zdarzenia drogowego. Będzie to teraz szczegółowo ustalane.

Służby ratunkowe przyjechały do salonu samochodowego. Jedno z aut zgłosiło wypadek (zdjęcia)

Służby ratunkowe przyjechały do salonu samochodowego. Jedno z aut zgłosiło wypadek (zdjęcia)

Służby ratunkowe przyjechały do salonu samochodowego. Jedno z aut zgłosiło wypadek (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

16 komentarzy

 1. Bunt maszyn!

 2. Skoda to nie samochód, to styl życia.

  • Tesla sobie sama zamawia części zamienne, właściciel ma tylko podać dane karty kredytowej. Permanentna inwigilacja przez telefony i samochody, przy jednoczesnej presji na wycofanie starych modeli pod pretekstem nowych systemów operacyjnych, częstotliwości czy norm emisji spalin. Przy okazji „pandemii” to przyśpiesza.

 3. Może samochód ma klaustrofobię i poczuł się zagrożony?

 4. Ale cię bolą te paski na INFO,czuj ból!!!

  • bolą, bo na leczenie nie ma pieniędzy, za to są na takie głupoty i propagandę.

  • Dobrze, że Ciebie nie boli że prezez tej telewizji za gruba kasę unieważnia sobie ślub kościelny a jego synalek interesuje sie dziećmi. Zresztą co się dziwić skoro i czarna kasta ma takie zapędy. Patologia i tyle.

 5. A gdzie funkcja pierwszej pomocy? samochody powinny już to potrafić 😀

 6. Darmowa reklama?!?
  Niby awaria systemu czyli antyreklama ale czy na pewno?!
  Za darmo pisze się o marce miejscu gdzie jest salon jakie te auta maja nowoczesne systemy które czasem mają awarie ale dbają o nasze bezpieczeństwo.

 7. Bardziej podejrzewam, że to sprzedawca zademonstrował kupującemu, co taki samochód sam potrafi.
  Gdyby to zadziałało samoczynnie, to producent auta miałby spore problemy.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo