Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ślubowanie rekordowo dużej liczby nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej (wideo, zdjęcia)

Wczoraj w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się ślubowanie aż 70 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG. Zbiórka odbyła się w asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej NOSG.

Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – gen. bryg. SG Jacek Szcząchor, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili: kapelan katolicki NOSG ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk oraz ks. dr Jarosław Szczur – proboszcz parafii prawosławnej św. Jana Teologa w Chełmie.

70 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG, najbliższy czas spędzi w ośrodku szkoleniowym, by po ukończonym kursie powrócić do służby w ochronie granicy państwowej. Jest to największa od wielu lat, tak duża grupa osób przyjęta do służby w szeregach Nadbużańskiego Oddziału SG.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba: o nieposzlakowanej opinii, która nie była karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby, gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie, dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunek nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych),która podda się procedurze kwalifikacyjnej i zda egzamin w jednym z Ośrodków Szkolenia SG.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się w znajdują się na stronie internetowej NOSG.

(fot. wideo NOSG)

3 komentarze

  1. Kura kuraaaaaaa co tam się dzieje!!!

    • Więcej oficerów i czarnoksiezników niż tych darmozjadów z SG. Płot wam wybudowali (super, ekstra ,git) , to za co kasę bedziecie brać pierdzistolki?! Pewnie ropę pompować będą z Białorusi od Ruskich. A za „przymkniecie oka” do kieszonki na granicy zawsze coś wpada!

Z kraju

Sport