Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ślisko i śnieg na S17. Nie przesadzajmy z prędkością

Droga ekspresowa S17 z Bogucina do Kurowa w niektórych miejscach pokryta jest śniegiem. Duże prędkości mogą zakończyć się wypadnięciem z trasy.

Pomimo tego że drogi ekspresowe należą do najlepiej utrzymanych w naszym regionie, to jednak w wielu miejscach wiatr wciąż nawiewa śnieg z pól. Stanowi do niebezpieczną pułapkę dla kierowców, którzy jada zbyt szybko. Przekonało się o tym dzisiaj dwóch kierowców samochodów osobowych, który wpadli w poślizg i wylądowali w rowie.

Tylko w czwartek w przeciągu godziny doszło do dwóch podobnych zdarzeń na tej trasie. Mężczyzna kierujący osobówką, w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad kierownicą, auto wpadło w poślizg i zjechało do przydrożnego rowu.

Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej z Lublina oraz Garbowa, jednak jak się okazało, kierowcy nic się nie stało i o własnych siłach opuścił pojazd. W drugim przypadku sytuacja była taka sama. Również nikomu z podróżujących nic poważnego się nie stało.

Dziękujemy Dominice za informację o zdarzeniu oraz zdjęcia.

(fot. Dominika Smm, lublin112(1))
2014-01-30 18:48:02

5 komentarzy

  1. Tak AVR dba o drogę… Zobaczymy co jutro powie GDDKiA o ich pracy!

  2. głębsze rowy budujcie debile

  3. głębsze rowy i bliżej jezdni. i jeszcze drzewa można by wkopać albo słupy betonowe takie z metr średnicy żeby nie było szans przy wypadnięciu z drogi.

  4. a ja cieszę się, że kierowcom nic się nie stalo i pozdrawiam tego z czerwonego autka, bo widzialam jak wypada z drogi i wzywałam pogotowie. Przyczepności w przyszłości 🙂

Z kraju