Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Śledztwo prokuratury z Lublina w sprawie byłego posła. Kolejne zatrzymania

2 i 3 lutego 2022 r. funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego na polecenie Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej na terenie woj. śląskiego zatrzymali Karola S., Michała G. i Jarosława J, przedsiębiorców działających w branży budowlanej, węglowej i metalurgicznej.

Jak informuje Prokuratura Krajowa, zatrzymania mają związek z postępowaniem przeciwko byłemu posłowi na Sejm RP Grzegorzowi J. podejrzanemu o czyny o charakterze korupcyjnym, powoływanie się na wpływy w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej i podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu stanowiska w zamian za uzyskanie korzyści majątkowej.

Zatrzymanym ogłoszono zarzuty o charakterze korupcyjnym. Michał G., Jarosław J. i Karol S. usłyszeli zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej dyrektorowi państwowego przedsiębiorstwa produkcyjnego z siedzibą w Raciborzu w zamian za przychylne decyzje w przedmiocie realizacji i kontynuowania prac remontowo – budowlanych.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczeń majątkowych w kwotach po 40 tys. zł. Za zarzucane czyny podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia br. do tej sprawy został zatrzymany były Poseł na Sejm RP, Grzegorz J. Mężczyzna usłyszał zarzuty korupcyjne. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, które pod warunkiem wpłaty przez podejrzanego kwoty 500 tysięcy złotych może ulec zmianie na poręczenie majątkowe, dozór policji zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

(fot. CBA, źródło PK, CBA)

4 komentarze

 1. Złodziejskie chwasty.

 2. sasin przewalił 70 baniek
  szumowski ustawil przetarg na lipne maseczki za 70baniek dla zaprzyjażnionego narciarza
  szumowski ustawił przetarg na opracowanie szczepionki dla firmy swojej rodziny za 200 baniek
  budowa płotu na granicy 1 wielki wał – tam, nie mażadnego trybu zlodzijstwo i ustawki

  • tak samo jak Kamińskiego, Nowaka ,Gawłowskiego , rudego 102 i innych popapranców

   • No wychodzi jednak, że Rudy z ekipa to pikuś z tym co wyrabia obecna banda przy korycie.

Z kraju