Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczyna się budowa minizajezdni dla pojazdów komunikacji miejskiej przy ul. Głuskiej

MPK Lublin rozpoczyna budowę kolejnej minizajezdni. Powstanie ona przy ul. Głuskiej. W przyszłości będzie tu stacjonować część trolejbusów należących do miejskiego przewoźnika. Pierwsze prace już się rozpoczęły.

Minizajezdnia powstanie przy ul. Głuskiej 6, gdzie lubelskie MPK ma swoją blisko 1 ha działkę (9058 mkw.). Teren został kupiony od Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Lubartowie w grudniu 2014 roku.

Spółka od samego początku mówiła, że na tym terenie chce wybudować minizajezdnię dla trolejbusów. Stacjonować ma tu ok. 30 pojazdów, które będą rozpoczynać kursy z pętli w Abramowicach. Będzie to plac postojowy na wzór tego, który funkcjonuje już na Czechowie przy ul. Stefczyka.

– Za uruchomieniem tego typu minizajezdni zawsze przemawiają względy ekonomiczne i logistyczne. Po pierwsze oszczędzamy na tzw. kilometrach dojazdowych. Wiadomo, że mało ekonomiczne jest jechać na drugi koniec miasta, by stamtąd rozpocząć kurs. Spółka szacuje, że rocznie na takim rozwiązaniu oszczędzi ok. 500 tys. zł – informuje Weronika Opasiak rzecznik prasowy MPK Lublin.

Prace przy budowie minizajezdni już się rozpoczęły. W pierwszej kolejności zostały wyburzone dwa, stare magazyny usytułowane od strony ul. Wita Stwosza. W ich miejsce zostanie ustawiony ekran akustyczny, który będzie oddzielać przyszłą minizajezdnię od znajdujących się przy ul. Wita Stwosza domów jednorodzinnych. Te prace powinny zająć nam maksymalnie do pół roku i będą kosztować ok. 1,5 mln zł.

Potem przy ul. Głuskiej wybudowany zostanie nowy budynek, w którym będzie funkcjonować hala napraw bieżących, myjnia i dyspozytornia. Kolejny etap obejmie budowę placu postojowego wraz z pętlą nawrotową. Zajezdnia przy ul. Głuskiej ruszy prawdopodobnie na przełomie 2023/2024 r.

(fot. nadesłane MPK)

8 komentarzy

  1. Czas pomyśleć, żeby teraz wyburzyć osiedle wybudowane na Helenowie i przywrócić tam zajezdnię MPK. 😆

    • Wlaśnie to po ją zburzyli, żeby budować na wylotach z miasta geniuszu intelektu.

  2. Dziwne,że jeszcze te ludki z Głuska, którym wszystko przeszkadza, nie protestują….

  3. Grześ przez wieś

    Jak będzie tak jak na Czechowie, to niezły burdel tam będzie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo