Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Skusił ją łatwy zysk. Oszuści wyczyścili jej konto i zaciągnęli na nią pożyczkę

Mieszkanka Lublina padła ofiarą oszustów. Kobieta uwierzyła w łatwy zysk z kryptowalut, a następnie zainstalowała na komputerze program do zdalnej obsługi urządzenia. W sumie z jej konta zniknęło blisko 60 tys. złotych.

W minioną sobotę do lubelskich policjantów zgłosiła się mieszkanka Lublina i oświadczyła, że dwa miesiące temu skontaktował się z nią mężczyzna, który przekazał, że ma możliwość wypłaty pieniędzy z portfela Bitcoin.

Kobieta początkowo była nieufna. Jednak po czasie obietnica łatwego zysku zaczęła wydawać się realna. Dlatego kilka dni temu zgodziła się zainstalować na swoim komputerze specjalny program, który miał pomóc uzyskać zyski. W rzeczywistości był to jednak tzw. „zdalny pulpit”, który dał dostęp sprawcom do konta kobiety.

Kiedy kobieta zainstalowała aplikację i zalogowała się na swoim koncie bankowym, zauważyła wpływ w postaci 40 tysięcy złotych. Jednak by wszystko było legalne, musiała zautoryzować transakcję związaną z zapłatą podatku. Po tej czynności okazało się, że z rachunku znikło obiecane 40 tys. złotych, a jej oszczędności zostały przelane na inne rachunki. Dodatkowo zaciągnięto na kobietę kredyt. Łącznie z konta lublinianki wyprowadzono blisko 60 tysięcy złotych. Obecnie trwa ustalanie dokładnych strat oraz okoliczności zdarzenia.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

12 komentarzy

  1. Kolejna inwestora i zdalny pulpit?????

  2. Same mądre w mieście inspiracji bucha ha.

Z kraju