Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Skrzydła nad Kazimierzem powracają. To dwudniowa impreza dla miłośników lotnictwa

W najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wyjątkowa impreza, która z pewnością zainteresuje miłośników lotnictwa. Jednak atrakcje będą nie tylko na niebie.

Po dwuletniej przerwie wraca impreza „Skrzydła nad Kazimierzem”. Wydarzenie, którego celem jest ukazanie więzi lotnictwa ze społeczeństwem Lubelszczyzny, rozpocznie się w najbliższą sobotę. Zaplanowano szereg atrakcji zarówno w powietrzu, jak też na ziemi. Podczas pokazów lotniczych podziwiać będzie można zarówno śmigłowce, jak też różnego rodzaju samoloty. Nie zabraknie występów muzycznych, których kulminacyjnym punktem będzie koncert „Romuald Lipko in memoriam” w wykonaniu artystów amatorów reprezentujących ośrodki kultury Wojska Polskiego z całego kraju. Honorowymi gośćmi tego wydarzenia będą Dorota Lipko, żona zmarłego Kompozytora, jego syn, Remigiusz oraz perkusista legendarnej grupy Budka Suflera Tomasz Zeliszewski wraz z małżonką.

W sobotę już od godziny 10:00 w Porcie Jachtowym będzie można oglądać próby uczestników Festiwalu Piosenki Lotniczej. O godzinie 11:00 przez Rynek przejedzie parada Motocyklowego Stowarzyszenia Polskie Skrzydła -PolischWings. Pierwsze pokazy w powietrzu rozpoczną się o godzinie 14:00. Zaprezentują się Aerobatic Team Orlik oraz myśliwce MIG 29. Start koncertu „Romuald Lipko in memoriam” przewidziano na godz. 21:00.

Niedzielny program rozpocznie uroczysta msza święta w intencji Lotników Polskich, po nabożeństwie odbędą się koncerty: pieśni sakralnych, zespołu Wilaw z Lotniczej Akademii Wojskowej, czy też zespołów z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich. O godzinie 14:00 ruszą pokazy w powietrzu, podziwiać będzie można śmigłowce i samoloty: ACSL LAW TS 11 Biało-Czerwone Iskry, M346 bielik oraz SW4 Puszczyk. Imprezę zakończy koncert zespołu Dywizjon.

Skrzydła nad Kazimierzem powracają. To dwudniowa impreza dla miłośników lotnictwa

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

4 komentarze

  1. Pożyczę od wnuczka 3 kołowy rowerek i już ruszam aby na jutro dotrzeć Będzie super !!!!

  2. Ooo w Świdniku już nie air festiwal???

  3. Może wypłoszą te wszystkie cyganki.

  4. > PolischWings

    JAPRDL SERIO?

Z kraju

Sport