Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny sukces młodej wokalistki z naszego regionu. Reprezentowała Polskę na Festiwalu w Rumunii i wygrała (zdjęcia)

Kinga Linkiewicz odnosi kolejne sukcesy w międzynarodowych konkursach wokalnych. Teraz 20-letnia mieszkanka województwa lubelskiego zachwyciła jurorów na festiwalu w Rumunii.

Studentka PSW w Białej Podlaskiej Kinga Linkiewicz po raz kolejny podbiła Europę. Kilka dni temu wróciła z Rumunii, gdzie na Międzynarodowym Festiwalu „Bucherest in Music 2021” zdobyła I nagrodę Top 3 Jury całej imprezy. Za nią uplasowali się reprezentanci Włoch gospodarzy.

Występy odbywały się w nowoczesnym centrum konferencyjno- hotelowym World Trade Center Bucharest. Uczestników oceniano w czterech kategoriach wiekowych. Reprezentantka Polski i naszego regionu startowała wśród osób w wieku od 16 do 21 lat. Ich umiejętności oceniali producenci muzyczni oraz znane gwiazdy programów telewizyjnych. W każdej kategorii przyznawano po trzy nagrody, dodatkowo komisja przyznała specjalne nagrody dla trzech najlepszych uczestników festiwalu. Pierwsze miejsce przypadło właśnie Kindze Linkiewicz.

– Bardzo ciężko było się dostać na ten festiwal. Udało się to tylko dwóm osobom z Polski, mnie oraz 10-letniej Natalce Kubis z Podkarpacia. Razem reprezentowałyśmy Polskę w swoich kategoriach wiekowych. Śpiewałam piosenkę z repertuaru Kasi Cerekwickiej „Potrafie kochać” oraz piosnkę z The Police „ Every breath you take” w przeróbce wersji spokojniejszej i smutniejszej. Trzeciego dnia festiwalu odbyły się preselekcje jury wybierało po 10 finalistów każdej kategorii wiekowej. Kolejnego dnia walczyłam dla Polski o miejsce na podium, które jak się okazało otrzymałam – relacjonuje Kinga Linkiewicz.

Młoda wokalistka mieszka w Horodyszczu w gminie Wisznice w powiecie bialskim. Pochodzi z muzykalnej rodziny, nic więc dziwnego, że sama również poszła w tym kierunku. W dzieciństwie były to zajęcia wokalne, po raz pierwszy na scenie zaprezentowała się już w wieku niecałych 3 lat. W ubiegłym roku, po skończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach, rozpoczęła studia w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej. Jak podkreśla Kinga Linkiewicz, gdyby nie uczelnia oraz wsparcie rektora, nie byłaby wstanie pojechać na ten festiwal.

– Myślę, że w podążaniu za muzyką, cały czas towarzyszy mi dziadek. Już jako mała dziewczynka wykazywałam zdolności muzyczne, dlatego rodzice zapisali mnie na zajęcia wokalne do Chwilki, do Pana Ireneusza Parafiniuka. Śpiewałam tam kilka lat, następnie w Studio Wokalne Brevis pod skrzydłami Pana Krzysztofa Olesiejuka, oraz w Warszawie u Pani Moniki Urlik. Na śpiewanie poświęcam dziennie od 2 do 4 godzin. Zawsze wcześniej robię 30 minutową rozgrzewkę wokalną, następnie ćwiczenia, które dostaję od specjalistów i przez resztę czasu śpiewam piosenki. Raz w miesiącu uczęszczam na warsztaty wokalne z panią Pauliną Grochowską z „Chwilki”. 1-2 razy w miesiącu jeżdżę do Warszawy na prywatne lekcje śpiewu do wybitnej piosenkarki Danuty Błażejczyk – dodaje Kinga Linkiewicz.

Młoda wokalistka ma za sobą wiele występów na lokalnych imprezach i wydarzeniach. Od lat zdobywa też nagrody i wyróżnienia w konkursach, zarówno powiatowych, ogólnopolskich, jak też, tak jak teraz, międzynarodowych. Zajęła także pierwsze miejsce oraz otrzymała nagrodę za najlepiej zaśpiewany światowy hit na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „My XXI WIEK” w Słonecznym Brzegu w Bułgarii. Wygrywała też na festiwalach na Białorusi i we Włoszech.

Kolejny sukces młodej wokalistki z naszego regionu. Reprezentowała Polskę na Festiwalu w Rumunii i wygrała (zdjęcia)

Kolejny sukces młodej wokalistki z naszego regionu. Reprezentowała Polskę na Festiwalu w Rumunii i wygrała (zdjęcia)

(fot. Kinga Linkiewicz)

18 komentarzy