Skręcała w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Kolejny wypadek na tym skrzyżowaniu (zdjęcia)

Po raz kolejny na skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Doświadczalnej miało miejsce zderzenie pojazdów. Tak jak zawsze, przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Na miejscu pracują policjanci.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 18:20 na al. Witosa w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Doświadczalną, zderzyły się dwa samochody osobowe citroen i volvo. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca volvo kobieta jechała al. Witosa od strony Świdnika. Wykonywała manewr skrętu w lewo, w ul. Doświadczalną. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu citroenowi, którego kierująca poruszała się z naprzeciwka. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. Obie kobiety przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.Występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest jeden pas jezdni w kierunku Świdnika.

(fot. lublin112, nadesłane – Szymon, Konrad)

18 komentarzy

 1. Żenada. Za takie ewidentne wymuszenia to powinni zabierać papier i kierować na ponowny kurs,ponieważ coś nie działa.Inni za to mają problemy.

 2. A projekt ronda ze światłami jest na ławie ..zapomniany, zahlapany pod kawą…może w końcu się ruszą i skrzyżowanie o ruchu okrężnym wraz ze światłami pójdzie w ruch..?? Jak to mówili ” bezpieczeństwo ponad wszystko” ale zapomnieli że ludzie zapominają i jeździć się uczą …światła ot tak..pomogą…

  • problemem nie jest skrzyżowanie, tylko to że rozdają PJ wszystkim chętnym, bez względu czy ktoś się nadaje do prowadzenia pojazdów czy nie. Szkoły nauki świetnie przygotowują do zdania egzaminu, a później mamy takie coś na drogach.

 3. Jaki jest tam cykl świateł? Bo może od Świdnika wcześniej zapala się czerwone. Może kobieta wjechała na żółtym/czerwonym i myślała, że auto z przeciwka zatrzyma się na światłach. Taka moja teza… bo dużo tam takich wypadków.

  • Od Świdnika jest krótsze zielone. Gdy zmieni się na czerwone to od strony centrum jest wciąż zielone tak z 5 s żeby ze skrzyżowania mogły zjechać samochody w kierunku starego felina i strefy ekonomicznej.

 4. Żenadą jest ten komentarz

  • Bo co? prawda cie boli? Jak zwykle komentarz baby który nic nie wnosi do rozmowy. Takim jak ty nigdy nie powinno dac sie prawa do robienia prawa jazdy. Banda **** nie potrafiących ocenić odległości nadjeżdżającego pojazdu a mimo to pchających się do samochodu i robiących krzywdę niewinnym ludziom.

 5. To nie pierwszy taki wypadek. Byłoby bezpieczniej jakby przerobili to skrzyżowanie np. bezkolizyjną faza lewoskrętu. Miajsce na dodatkowy pas jest!

  • … może zatrudnić pana od przeprowadzania dzieci przy szkole ?
   pomagał by *** pokonać proste skrzyżowanie.

 6. Jeszcze z milion takich akcji i będzie nad czym pomyśleć… Na zjazdach na obwodnice kilka stłuczek i już są światełka a tu??

 7. baba znów!!!

 8. Dyby na miesiąc na Lubartowskiej, a potem publiczna hłosta.

 9. Trafiła do szpitala może znajdzie się jakiś dawca to jej zrobią przeszczep muzgu,albo srajfona wszczepią na stałe.

 10. Leon ortografia się kłania,, muzg” to Tobie powinni przeszczepić

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)