Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Skradzione przedmioty w BMW. Trzy osoby trafiły do zakładu karnego (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali przedmioty skradzione w Finlandii. Do sprawy zatrzymano trzy osoby poszukiwane Europejskim Nakazem Aresztowania, podejrzewane o dokonywanie kradzieży z włamaniem.

W miniony poniedziałek na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wyjazdowym z Polski, do odprawy granicznej stawiło się trzech mężczyzn podróżujących pojazdem marki BMW.

Funkcjonariusze straży granicznej przy dwóch obywatelach Rumunii i jednym obywatelu Mołdawii znaleźli wartościowe przedmioty. W ich bagażach znajdowały się m.in. alkohol, perfumy, biżuteria, sztućce, zastawa stołowa oraz banknoty i monety różnych walut. Podejrzewając, iż mienie to może pochodzić z kradzieży, funkcjonariusze postanowili wnikliwie skontrolować zarówno samych podróżnych jak i przewożone przez nich przedmioty.

Jak się okazało po wnikliwym sprawdzeniu mężczyzn i uzyskaniu informacji z Policji Kryminalnej Finlandii w Helsinkach, zatrzymani są podejrzani o kradzieże i włamania na terenie prywatnych posesji w Finlandii. Przedmioty ujawnione w czasie kontroli granicznej zostały zidentyfikowane przez stronę fińską jako kradzione. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrebennego uzyskali również informacje, iż cała trójka jest także poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania przez fiński wymiar sprawiedliwości.

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali wszystkich mężczyzn, a ujawnione przy nich przedmioty pochodzące z kradzieży zostały zabezpieczone. Decyzją sądu, dwóch obywateli Rumunii oraz obywatel Mołdawii zostali umieszczeni w zakładzie karnym do czasu przekazania stronie fińskiej.

Skradzione przedmioty w BMW. Trzy osoby trafiły do zakładu karnego (zdjęcia)

(fot. NOSG)

8 komentarzy

  1. Po kupie drobniaków można sądzić że obrobili również parkomat 😉

  2. jakoś na tych zdjęciach nie widać wartościowych przedmiotów…perły najwyżej słodkowodne…i koraliki z kamieni półszlachetnych…jeden srebrny naszyjnik może przedstawiać wartość artystyczną i wieczne pióro może jest wartościowe…

  3. przepraszamy Finów za te patologie

  4. Te 4x50e to chyba moje ??

  5. co to za model technica?

  6. Lego Technic Porsche 911 Gt3 Rs 42056

    sam samochod spod stolu to 2tys 😀

Z kraju

Polityka i społeczeństwo