Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Skontrolowali ciężarówki i busy. Efekt? 23 wykroczenia, 3 zatrzymane dowody rejestracyjne

Policjanci z Ryk wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili akcję pn. „TRUCK & BUS”. W trakcie działań skontrolowali 39 pojazdów i ujawnili 23 wykroczenia drogowego. Mundurowi zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.

Policjanci ruchu drogowego ryckiej komendy wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS” na drogach powiatu ryckiego. Nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

Głównym celem takich działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na głównych ciągach komunikacyjnych, przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom występującym przy wykonywaniu transportu drogowego osób i rzeczy, a także rozpowszechnianie w społeczeństwie informacji o prowadzonych działaniach.

W ramach działań policjanci sprawdzali w szczególności stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków, czas pracy kierowców, sposób przewożenia osób i rzeczy.

W ramach działań ryccy policjanci i funkcjonariusze ITD skontrolowali 39 pojazdów, w tym 3 transporty przewożące materiały niebezpieczne (ADR) oraz 7 autobusów. Ujawnili 23 wykroczenia drogowe i zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.

(fot. Policja Ryki)

10 komentarzy

 1. Dlatego rzuciłem robotę w transporcie niech milicjanty i krokodyle wożą ludzi i towar.

  • A dlaczego milicjanty. Oni są od pilnowania i likwidacji z dróg kombinatorków, jak ich wszystkich już nie będzie będzie bezpiecznie i transport normalnym się stanie.

 2. Później powiedzą, że ludzi brakuje w transporcie do pracy.

  • Będzie brakowało uczciwych i dobrych kierowców.
   Januszów zawsze dużo narzekających, że ktoś im każe przestrzegać zasad.

 3. Woda w rzece płynie, dzieci chodzą do szkoły, słońce świeci, drogówka wraz IDT kontroluje transport.

 4. Zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich krokodyli w okolicy o przeprowadzenie akcji ważenia pojazdów dostawczych na terenie całego województwa. Sygnalizuję również , by szczególną uwagę poświęcić pojazdom marki iveco na bliźniakach z tyłu co mają w dowodzie wpisane 650kg ładowności.

  • A co żal du.e ściska bo nie stać cię na iveco
   Kazdy orze jak morze odje. się od transportu
   Czep się PiS – u

 5. … prawidłowo , kontrolować skrupulatnie , karać , srogo karać ! … walczyć z druciarstwem patobiznesu wąsatych marianów … to nasze bezpieczeństwo na drodze , nasze zycie … nikt za darmo mandatu nie dostaje

 6. Wystarczy stanąć z wagą koło rabenu co drugi bus przeładowany.

Z kraju