690 680 960

Skandaliczne słowa księdza o pedofilii w Kościele. „W Polsce trwa, jak widzicie prawdziwa histeria w postaci, tak zwanego seksualnego molestowania dzieci”

Kilka dni temu z usta księdza Stanisława Koczwary padły skandaliczne słowa na temat pedofilii w Kościele. Na wypowiedź zareagował Rzecznik Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

W sieci pojawiło się nagranie z przemówieniem księdza Stanisława Koczwary, który odniósł się do kwestii pedofilii w Kościele. Jak zaznaczył w Polsce trwa „histeria” związana z seksualnym molestowaniem dzieci.

– Dzisiaj w świecie, a teraz szczególnie w Polsce trwa, jak widzicie prawdziwa histeria w postaci, tak zwanego seksualnego molestowania dzieci, czyli współczesny wariant polowań na czarownice. Rozpoczęła się powszechna paranoja, dorośli ludzie zanosząc się od płaczu publicznie opowiadają jak w dzieciństwie ich molestowano. I nikt nie ośmiela się wydrwić tej obrzydliwej farsy. Przepuszczono atak na kościół i na jego kapłanów, zwłaszcza tych wybitnych, więc tworzy się na zamówienie bluźniercze obrazy, w których wszyscy kapłani są przedstawieni jako uosobienie wszelkich zbrodni – mówił Ks. Stanisław Koczwara.

W oświadczeniu rzecznika Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej czytamy:

W związku z wypowiedziami medialnymi ks. dra hab. Stanisława Koczwary, w których w sposób wyraźny zniekształca spojrzenie Kościoła katolickiego na kwestię wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych, Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, do której inkardynowany jest ks. Koczwara, zdecydowanie odcina się od kontrowersyjnych fragmentów jego wypowiedzi.

Ordynariusz ks. Koczwary podejmie niezwłocznie działania, by upomnieć duchownego, zobowiązać do zaprzestania głoszenia szkodliwych i gorszących treści, które mogą powodować niezrozumienie i cierpienie nie tylko u osób pokrzywdzonych, ale wszystkich wrażliwych na zło wykorzystania seksualnego.

Ks. Michał Maciołek

Stanisław Koczwara jest kapłanem diecezji zamojsko-lubaczowskiej, doktorem habilitowanym i byłym wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Co ciekawe, arcybiskup Józef Życiński pozbawił go misji kanonicznej „za nauczanie niezgodne z papieską wizją Kościoła i antysemickie wypowiedzi”. Wcześniej odwołano go ze stanowiska wykładowcy Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Otrzymał także zakaz wygłaszania kazań w kościele akademickim KUL.

(fot. pixabay.com)

39 komentarzy

  1. Majka to powiadasz że to normalni heteroseksualni mężczyżni ? Poopowiadaj nam trochę o tym ,jesteśmy ciekawi twoich obserwacji

  2. Nie wszyscy księża są tacy sami

  3. kto nie ma pokus, do tego to wasze dzieci prowokują sługi boga, to wszystko wina dzieci, przecież jak taki jacuś wacuś czy inny placuś, ma lizaka i go lize, to prowokuje nieskazanego lewacką krwią kleche.

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin