690 680 960

Silne zadymienie w budynku Starostwa Powiatowego w Kraśniku, interweniowała straż pożarna. Wszystko w ramach ćwiczeń (zdjęcia)

Wczoraj w budynku Starostwa Powiatowego w Kraśniku przeprowadzone zostały ćwiczenia z udziałem straży pożarnej.

W jednym z biur na ostatniej kondygnacji budynku pojawił się ogień, którego skutkiem było uruchomienie alarmu i sygnał do ewakuacji pracowników oraz interesantów. Na miejscu interweniowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku.

Na szczęście to były tylko ćwiczenia, a nad ich bezpiecznym przebiegiem czuwał Dowódca JRG Kraśnik – mł. bryg. Piotr Michałek, sekretarz Powiatu Kraśnickiego Łukasz Skokowski, kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Sławomir Kloc oraz inspektor BHP Starostwa Powiatowego w Kraśniku Marcin Ludian.

Sprawnie i cyklicznie przeprowadzana próbna ewakuacja to jeden z podstawowych czynników pozytywnie wpływających na bezpieczeństwo pracowników. Przeprowadzanie takich ćwiczeń to jeden z podstawowych obowiązków pracodawcy, który powinien działać zgodnie z przepisami o próbnej ewakuacji i zasadami BHP. W przypadku BHP ochrony przeciwpożarowej jedną z najważniejszych umiejętności jest sprawne opuszczanie budynku.

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, okresowe ćwiczenia ewakuacyjne muszą być wykonywane raz na dwa lata przez zarządcę lub właściciela budynku, w którym na stałe przebywa przynajmniej 50 osób.

(fot. SP Kraśnik)

3 komentarze

  1. Straż pożarna, powinna częściej (o ile w ogóle to robi) robić przegląd przejezdności dróg pożarowych. Po większości wóz strażacki nie przejedzie z powodu zastawienia ich samochodami.

  2. Pewnie od lamp naftowych się zapalił, bo słyszałem że w Kraśniku prąd jest wycofywany ( bardzo słusznie zresztą że względu na fale elektromagnetyczne jak przy 5 G ) . Proklamowane są również związki jednoosobowe, ze względu na zagrożenie lgbt oraz zakaz szepienia Covid, bo chipy sprawiły, że Putin poznał każdy ruch i jest w stanie zająć Krasnik w 2 dni. Lepiej umrzeć niż dac się zaszczepić !

  3. Wódz White Halfoat

    A już myślałem, że to smród którego narobili członkowie zarządu powiatu, co to niechcący pobrali nienależne wynagrodzenia, ale ich teraz nie oddadzą „bo im się należały”…

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…