Silne zadymienie w budynku Starostwa Powiatowego w Kraśniku, interweniowała straż pożarna. Wszystko w ramach ćwiczeń (zdjęcia)

Wczoraj w budynku Starostwa Powiatowego w Kraśniku przeprowadzone zostały ćwiczenia z udziałem straży pożarnej.

W jednym z biur na ostatniej kondygnacji budynku pojawił się ogień, którego skutkiem było uruchomienie alarmu i sygnał do ewakuacji pracowników oraz interesantów. Na miejscu interweniowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku.

Na szczęście to były tylko ćwiczenia, a nad ich bezpiecznym przebiegiem czuwał Dowódca JRG Kraśnik – mł. bryg. Piotr Michałek, sekretarz Powiatu Kraśnickiego Łukasz Skokowski, kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Sławomir Kloc oraz inspektor BHP Starostwa Powiatowego w Kraśniku Marcin Ludian.

Sprawnie i cyklicznie przeprowadzana próbna ewakuacja to jeden z podstawowych czynników pozytywnie wpływających na bezpieczeństwo pracowników. Przeprowadzanie takich ćwiczeń to jeden z podstawowych obowiązków pracodawcy, który powinien działać zgodnie z przepisami o próbnej ewakuacji i zasadami BHP. W przypadku BHP ochrony przeciwpożarowej jedną z najważniejszych umiejętności jest sprawne opuszczanie budynku.

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, okresowe ćwiczenia ewakuacyjne muszą być wykonywane raz na dwa lata przez zarządcę lub właściciela budynku, w którym na stałe przebywa przynajmniej 50 osób.

(fot. SP Kraśnik)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Straż pożarna, powinna częściej (o ile w ogóle to robi) robić przegląd przejezdności dróg pożarowych. Po większości wóz strażacki nie przejedzie z powodu zastawienia ich samochodami.

  2. Pewnie od lamp naftowych się zapalił, bo słyszałem że w Kraśniku prąd jest wycofywany ( bardzo słusznie zresztą że względu na fale elektromagnetyczne jak przy 5 G ) . Proklamowane są również związki jednoosobowe, ze względu na zagrożenie lgbt oraz zakaz szepienia Covid, bo chipy sprawiły, że Putin poznał każdy ruch i jest w stanie zająć Krasnik w 2 dni. Lepiej umrzeć niż dac się zaszczepić !

  3. Wódz White Halfoat

    A już myślałem, że to smród którego narobili członkowie zarządu powiatu, co to niechcący pobrali nienależne wynagrodzenia, ale ich teraz nie oddadzą „bo im się należały”…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi