690 680 960

Silne burze dały się we znaki mieszkańcom powiatu łukowskiego i biłgorajskiego (zdjęcia)

Niedzielne burze dały się we znaki również mieszkańcom powiatu łukowskiego oraz biłgorajskiego. Strażacy na terenie tych dwóch powiatów interweniowali kilkadziesiąt razy do m.in. uszkodzonych budynków oraz powalonych drzew.

Niedzielne burze dały się również we znaki mieszkańcom powiatów łukowskiego oraz biłgorajskiego. Przez siedem godzin strażacy na terenie tego pierwszego powiatu odnotowali 30 interwencji.

Najwięcej z nich przeprowadzono na terenie gminy Krzywda oraz gminy Serokomla. W wyniku porywów silnego wiatru uszkodzeniu lub zerwaniu uległy dachy na trzech budynkach mieszkalnych jednorodzinnych oraz 6 stodołach i budynkach gospodarczych. Odnotowano liczne przypadki uszkodzenia linii elektrycznej, a także blokowania przejazdu na drogach publicznych przez powalone konary drzew.

W trakcie prowadzonych działań nikt nie odniósł obrażeń. W działaniach brały udział: 3 zastępy z JRG Łuków, 2 zastępy z OSP Wola Gułowska, po jednym zastępie z OSP Adamów, OSP Fiukówka, OSP Ksawerynów, OSP Krzywda, OSP Okrzeja, OSP Podosie, OSP Radoryż Kościelny, OSP Serokomla, OSP Świderki, OSP Wola Bystrzycka, OSP Wola Okrzejska.

Z kolei na terenie powiatu biłgorajskiego oraz miasta Biłgoraj doszło do zerwania części pokrycia dachu na budynku wielorodzinnym oraz powalania i naderwania konarów drzew na drogi, posesje i budynki. Na szczęście nie odnotowano zalania budynków i podtopień posesji. Strażacy interweniowali łącznie 5 razy.

(fot. PSP Łuków)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas