Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sierpień na lubelskim lotnisku. Kolejny miesiąc ze spadkiem liczby podróżnych

Port Lotniczy Lublin podsumował operacje lotnicze i liczbę podróżnych w sierpniu. Był to najlepszy miesiąc w tym roku, jednak w porównaniu do sierpnia 2018 r. na lotnisku odprawiono o niemal 10 tys. osób mniej.

Sierpień był najlepszym miesiącem w tym roku jeżeli chodzi o liczbę podróżnych. Odprawiono 35 022 pasażerów i wykonano 426 operacji lotniczych. Niestety, w porównaniu do sierpnia 2018 roku ubyło podróżnych o niemal 10 tys. Oznacza to spadek odprawionych osób o 21,4 % do analogicznego okresu 2018 r.

W tym roku, do końca sierpnia, skorzystało z lotniska 236 671 osób. Niestety prognozy mówią, że na koniec roku może być mniej podróżnych nawet o 100 tys. niż w roku ubiegłym. Wpływ na taką sytuację ma ograniczenie m.in. rejsów Wizz Air

W stosunku do zimy 2018/19 będziemy mogli skorzystać z połączeń z Antwerpią, Kijowem oraz Dublinem. Od 27 października, o cztery loty tygodniowo zwiększy się także liczba rejsów na warszawskie Okęcie.

Sierpień na lubelskim lotnisku. Kolejny miesiąc ze spadkiem liczby podróżnych

(fot. lublin112.pl, grafika LUZ)

10 komentarzy

 1. Od kiedy pasażerowie są niepoliczalni? Kolejny dziennikarz z wykształceniem wyższym humanistycznym, któremu zwraca uwagę umysł ścisły. Takie właśnie mamy dziś „elyty”.

  • A do czego ta uwaga? A gdzie zostało napisane, że są niepoloczalni?

   Pomijając już fakt poziomu tego komentarza…

 2. Lotów ubywa, letnich czarterów zero, wiec skąd pasazerów ma przybywać? Któryś tam rok z rzędu tłukę się do Warszawy żeby skoczyć na wakacje, mając lotnisko pod nosem. Albo wielkie G oferowane kiedyś przez jedno czy dwa biura w okresie okolo maja dopiero, lub nic kompletnie jak w tym roku. Kupa ludzi lata za granicę na wczasy, nie wierzę że każdy z okolic wolałby ominąć LUZ i lecieć ze stolicy, gdyby tu byly jakies oferty…

  • masz rację, zero czarterów…mnie tylko raz się udało do Turcji polecieć…bo cena była rozsądna…jak były wyloty na Kretę, to poleciałam z Warszawy…bo tu wyjazd do możliwego hotelu zaczynał się od 2500zł…do jakiejś nory 2* 2200zł…a ja do super hotelu z Warszawy poleciałam za 1700zł….dlatego tak mało chętnych z Lublina na wczasy…gów***ne biura zamawiają czartery…nie obniżają nawet o złotówkę na last minute…i się dziwią, że nikt nie chce lecieć jak na 2 osoby musi zapłacić więcej 1600zł niż z Warszawy…jakby to była różnica 400zł…każdy by chętnie poleciał…

   • no właśnie – chyba nikt do wawy nie jedzie tylko po to, by zaoszczędzić 100 zł. Dla samej wygody błyskawicznego transferu dom – lotnisko – dom, byłbym w stanie dopłacić parę złotych. Ale bez przeady… na 3 osobach byłbym w stanie dać 2x a może nawet 3x tyle co kosztuje mnie paliwo i parking przy Okęciu. Ale różnice bywały dużo wyższe, więc sorry. A patrząc po frekwencji turystów, których z roku na rok przybywa i nie chce ubywać (o czym świadczą tez rosnące ceny wycieczek) to z Lublina w sezonie samoloty powinny oblatywać Grecję, Turcję i Bułgarię do przynajmniej dwóch różnych lokalizacji a biura powinny oferować wyloty z naszego lotniska. Jak Rayanair,om czy Wizzair,om to lotnisko pompuje w D żeby łaskawie operowali z LUZ, ale „połechtać” trochę duże biura podróży żeby chętniej organizowały wyloty od nas to nie łaska. I niekoniecznie oferty pojawiające sięw maju czy czerwcu czy jakieś pseudo „last minute”, każdy jest niebieskim ptakiem, który może sobie wziąć wolne na zawołanie i pędzić na wakacje. Ja np jestem zwolennikiem wczesnego „first minute”. Niestety, nie będzie PAXów to można będzie to wszystko w końcu zaorać, szczególnie jak S-ka do Wawy zostanie ukończona i dojazd na Okęcie będzie prawie błyskawiczny w porównaniu do chwili obecnej.

 3. Ja tego lata już dwa razy do Rzeszowa bo na miejscu d…..

 4. Pawlak Waldemar dalej ma ciepłą posadkę w zarządzie?

 5. chore… może drugi pas wybudujcie i powiększcie terminal hihi

  pieniądze wydane na lotnisko i na pensje dla dyrektorów należało przeznaczyć na wybudowanie autostrady do stolicy i tym sposobem w godzinę, półtorej bylibyśmy na lotnisku gdzie można polecieć na urlop na południe europy a nie tylko na saksy do GB

  w całej Europie zaczęto zamykać małe lotniska bo się zorientowano, że to nie ekonomiczne a my zaczęliśmy budować….

 6. Pasażerów będzie coraz mniej, bo nie ma dokąd latać. W tym roku 3 razy wylatywałam z Krakowa i tam wracałam, a jak będzie eska do samej Warszawy, to o Lublinie wszyscy zapomną, bo Okęcie wszystkich przejmie.

 7. Lotnisko jest perspektywistyczne. Należy je rozbudować do 5 pasów startowych, powiększyć terminal i uruchomić loty do Radomia.