Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Siedział pijany na śniegu i mówił, że jest chory. Wcześniej kierował citroenem

Policjanci z Bełżyc, dzięki informacji od świadka, zatrzymali nietrzeźwego 59-latka kierującego citroenem. Mężczyzna siedząc na śniegu przekonywał, że jest chory. Jak się okazało miał on 2 promile alkoholu, a co więcej chwilę wcześniej kierował pojazdem mając trzy aktywne zakazy i cofnięte uprawnienia.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 22.00. Policjanci z Bełżyc przyjęli zgłoszenie od jednego z kierowców o nietrzeźwym kierującym pojazdem osobowym. Z jego treści wynikało, że zauważył on na poboczu mężczyznę, który wysiadł z citroena i usiadł na śniegu. Świadek zatrzymał swój samochód by sprawdzić, czy ten nie potrzebuje pomocy.

– Kiedy podszedł do niego, zauważył, że dziwnie się zachowuje, ponadto nie trzyma równowagi. Świadek podejrzewając, że może być nietrzeźwy, postanowił zadzwonić na numer alarmowy. Mężczyzna z citroena początkowo swe zachowanie i zaburzenia równowagi próbował tłumaczyć dolegliwościami kardiologicznymi, lecz po przebadaniu go przez wezwaną na miejsce załogę karetki pogotowia, okazało, się że dolega mu zupełnie co innego – informuje komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Kiedy mundurowi przebadali 59-latka alkomatem, okazało się, że mieszkaniec gminy Konopnica miał w organizmie 2 promile alkoholu. Co więcej, mężczyzna posiada trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczone przez sąd oraz ma decyzję o cofnięciu uprawnień.

– Niebawem 59-latek usłyszy na komisariacie w Bełżycach zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowych zakazów. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia – dodaje komisarz Anna Kamola.

9 komentarzy

  1. Może był wczoraj na konkursie nalewek w okolicy.

  2. ,,posiada trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczone przez sąd oraz ma decyzję o cofnięciu uprawnień.”
    To się można chyba pogubić ?

  3. Bełżyce … nie jestem zaskoczony . Tam by i umierał człowiek na śniegu i mrozie a jeden z drugim meldunek by składał. Co za ludzie. Święta się zbliżają , zamiast pomóc człowiekowi to już mu zgotował braterskie kolędowanie.

  4. Nie kłamał. Alkoholizm to choroba

  5. brawo zapijaczona morda kiedy z nimi bedzie porzadek??az poabzijaja kogos

  6. Wooolneee sąądyyyyy, kasta bana

  7. Dołożą mu czwarty aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a on dalej będzie jezdził. Czy nie da się tego ukrócić? Mamy poczekać aż kogoś zabije?

Dodaj komentarz