Serce Amelki czeka na operację. Pomóżmy małej mieszkance Lublina

Serce małej Amelki czeka na operację. Dzięki niej będzie miała szansę na powrót do normalnego, zdrowego życia. Od wielu ludzi dobrej woli zależy czy uda się zebrać określoną sumę pieniędzy na zabieg.

Dnia 03.03.2012 o godzinie 12:45, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie przez cesarskie cięcie na świat przychodzi Amelia, córka Ani i Darka. Otrzymuje 10 punktów Apgar i po niecałym tygodniu wraz ze szczęśliwymi rodzicami jedzie do domu.

Październik 2013 roku, Amelia ma infekcję górnych dróg oddechowych, podczas wizyty u lekarza pediatry pojawiają się niepokojące szmery, ten kieruje dziewczynkę do Poradni Kardiologicznej w celu wykonania ECHO. Badanie potwierdziło, że Amelka ma wrodzoną wadę serca pod postacią CoA (Koarktacji aorty) oraz nadciśnienie tętnicze. Od tamtej pory życie dziewczynki to ciągłe wizyty u lekarzy, badania oraz poważny zabieg. Amelka musi cały czas brać silne leki.

Prosimy o pomoc i wsparcie w uzbieraniu kwoty potrzebnej na operację w Munster, dzięki której Amelka otrzyma szansę na prawidłowy rozwój i normalne życie oraz będzie zdrowa i zawsze uśmiechnięta.

Rodzice Amelki chcą powierzyć ją w ręce znanego i cenionego kardiochirurga dziecięcego Prof. Edwarda Malca. Operacja w niemieckim Munster jest bardzo kosztowna, wynosi 19 000 Euro (około 80 tysięcy zł). Profesor uważa, że zabieg powinien odbyć się najpóźniej do końca 2015 roku. Niestety kwota ta znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziców.

Apelujemy więc o pomoc dla Amelki.

Wpłaty można dokonać przez akcję na stronie siepomaga.pl – kliknij!

Amelce można pomóc dokonując wpłaty na rachunek Fundacji:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis

86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Amelia Bajdak”

Dla wpłat zagranicznych:

USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 „Amelia Bajdak”

EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 „Amelia Bajdak”

Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk

Bank: BGŻ BNP PARIBAS oddział w Lublinie, ul. Probostwo 6A, 20-089 Lublin

Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat. Całość zebranych środków przeznaczona jest na leczenie dziecka.

Tutaj przeczytacie całą historię choroby małej Amelii – kliknij!

2015-11-24 08:11:15
(fot. Fundacja Cor Infantis)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Na siepomaga regularnie wybieram jakiegoś dzieciaka i kasę zaoszczędzoną na niewypitym 4-paku piwka przelewam na dziecko. Odpuśćcie sobie po kilka browków i też pomóżcie.

  Pojawia się natomiast pytanie – dlaczego nasz rząd ma wspierać napływającą falę muslimów, becelując co miesiąc grubą kasę na ich utrzymanie. Takich dzieci czekających na ratunek jest cała masa – te pieniądze powinny iść w to miejsce, a nie dla brudasów, którzy żerują na nas, na naszych pieniądzach.

  • FC! nic dodać nic ująć….miejmy nadzieję że sytuacja polityczna zmieni trochę priorytety ! Swoją drogą codzienne logowanie na siepomaga.pl powinno być codziennym obowiazkiem warchołów z wiejskiej!
   A Amelke wspieram , bo kto jak nie my?!!! – Lublinanie! do roboty !:)

  • nasz nie-rząd jest tylko od przyjmowania wypłaty i 13 i 14 i 15 i… inne benefity, najchetniej do kieszeni a dla zwyklego szaraka sa fundacje jak sie cos dzieje ze zdrowiem – taka prawda i jest to MASAKRA. I pomyśleć że jestesmy w EU mamy 21 wiek i mamy sie za cywilizacyjnie rozwinietych a rzadzi zwykla kasa – hahaha

 2. Poszło. Nie mam dzieci, to chociaż pomogę innym.

 3. A może zamiast rozbudowywać rower miejski, przeznaczyć kasę (z pożytkiem) dla Amelki? Co Pan na to Panie Prezydencie Koziego Grodu-Miasta Inspiracji? Ile miesięcznie kosztuje utrzymanie Areny lub samo jej oświetlenie?

 4. ode mnie nie poszlo i nigdy nie pojdzie. Oświadczam-niech pieniadze,ktore zabiera mi panstwo na syryjskich uchodzców przeleją w całej kwocie na pomoc POLSKIM dzieciom!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska