Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Seniorzy z Lublina padli ofiarą oszustów. Stracili łącznie 38 tys. złotych

Oszuści po raz kolejny wyłudzili pieniądze od starszych osób. Tym razem ofiarami przestępców padła dwójka mieszkańców Lublina, która straciła łącznie 38 tys. złotych.

W Lublinie doszło do kolejnych oszustw metodą „na prokuratora” oraz do kilku prób oszustwa. Policjanci przyjęli zgłoszenie od mieszkanki Lublina, która przekazała fałszywej asystentce prokuratora 15 tysięcy złotych. We wtorek z komendą skontaktował się 80-latek, który oddał oszustom 23 tysiące złotych.

Większość kwoty lublinianin wypłacił na prośbę przestępców z banku. W obu przypadkach schemat działania sprawców był taki sam. Do pokrzywdzonych zadzwoniła osoba, która przedstawiła się jako prokurator. Rozmówca oświadczył, że członek rodziny spowodował śmiertelny wypadek i potrzebne są pieniądze na ratowanie bliskiego.

W tym celu pokrzywdzeni mieli przekazać swoje oszczędności. Po gotówkę miał zgłosić się wyznaczony pracownik prokuratury. Niestety pokrzywdzeni uwierzyli w historie i stracili swoje oszczędności. Policjanci pracują nad ustalenie sprawców oszustwa.

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

  1. Tyle się o tym mówi w telewizji, internecie, a nawet w gazetach i dalej się znajdują tacy…

  2. do tej pory wierzyli tylko oszustowi z torunia

  3. jaki musi być kontakt z najbiższą rodziną że seniorzy wierzą obcym patałachom

  4. A u nas na wsi proboszcza oszukali na 40.ooo tyś metodą na WNUCZKA.

  5. To że mówi się w telewizji nie znaczy że do dziadków dociera to co jest ważne oni wierzą w covida

Z kraju

Polityka i społeczeństwo