Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Seniorzy z Lublina oszukani. Ona przekazała pieniądze „kurierowi”, on zostawił je na ławce

Dwójka seniorów z Lublina przed świętami padła ofiarą oszustów. Kobieta przekazała fałszywemu kurierowi ponad 40 tys. złotych, zaś mężczyzna zostawił na jednej z ławek w mieście 46 tys. złotych.

Przed świętami ofiarą oszustów padła też starsza mieszkanka Lublina. Do kobiety wieczorem zadzwonił oszust podający się za jej syna z informacją, że potrącił przed chwilą ciężarną kobietę.

Wiadomość o wypadku miał potwierdzić kolejny rozmówca, który podał się za funkcjonariusza policji. Mężczyzna nakazał kobiecie przygotowanie pieniędzy, by wybawić jej syna od aresztowania. Kobieta przyznała się, jaka kwotą dysponuje w domu. Godzinę później przyszedł do niej „kurier” odbierając na klatce schodowej ponad 40 tysięcy złotych.

Z kolei do mieszkańca Lublina zatelefonował oszust podający się za policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji. Poinstruował go, aby ze swojego konta bankowego wypłacił gotówkę, która ma być potrzebna jako dowód w sprawie przestępstwa. Jak relacjonował fałszywy policjant, sprawcy mieli pozostawić na nich swoje odciski palców.

Mężczyzna nie podejrzewając oszustwa, w umówionym miejscu, na ławce zostawił pakunek z zawartością 46 tysięcy złotych. Teraz sprawą obu przestępstw zajmują się lubelscy policjanci.

(fot. pixabay.com)

23 komentarze

  1. chyba urojona ciąża jak na (-7,4 styczeń 2022 r.) dane z gusu ilośc urodzeń xD

  2. pewnie uwierzyli że nowy ład da im więcej pieniędzy, jak wszystkie kaszaloty pisowskie

Z kraju