Seat zsunął się ze skarpy i zatrzymał przed jadącym radiowozem. Za kierownicą siedział pijany mężczyzna

Dzisiaj policjanci z Annopola zatrzymali nietrzeźwego kierowcę seata. Mężczyzna miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Wkrótce 31-latek stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Olbięcinie. Po północy patrol z annopolskiego komisariatu najechał na nietypowe zdarzenie na drodze krajowej numer 74.

Osobowy seat zsunął się na ich oczach ze skarpy na jezdnię, następnie przejechał jeszcze kilka metrów zatrzymując się na środku jezdni przed radiowozem. Policjanci podeszli do uszkodzonego pojazdu, aby sprawdzić stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że miał on w organizmie niemal 2 promile alkoholu.

W związku z tym kierowca stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny, ponadto będzie się tłumaczył przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Jeżeli ustalenia się potwierdzą, to za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tysięcy złotych.

(fot. Policja Kraśnik)

Zobacz również

5 komentarzy

  1. ” Wkrótce 31-latek stanie przed sądem” – I na to „wkrótce” powinien poczekać za kratkami (żeby nie trzeba go było szukać po Polsce i okolicach).

    • Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu nie idzie się do więzienia. A areszt to nie kara.

  2. To nie alkohol tylko 5G.

  3. Jeżeli w aucie nie pracował silnik, to o kierowaniu pod wpływem alkoholu nie ma mowy. A siedzieć po pijaku w samochodzie można (co ciekawe na rowerze po pijaku już siedzieć nie można). Za to za niewłaściwe zabezpieczenie samochodu już kierujący odpowiedzieć powinien – bez znaczenia czy był pijany, czy też nie.

  4. Przecież on nie jechał tylko auto się zsunęło, tak zrozumiałem z tekstu. Trzeba sprawdzić czy czasem trzeźwa osoba źle nie postawiła auta, a on może tylko ratował sytuacje i nawet skutecznie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania