Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ścieżki rowerowe bezpieczniejsze dzięki Rowerowemu Patrolowi Pierwszej Pomocy

W te wakacje tak jak i w ubiegłym roku będziemy mogli jeszcze raz zobaczyć wolontariuszy Rowerowego Patrolu Pierwszej Pomocy.

Są to głównie licealiści oraz studenci z Lublina i okolic, którzy 1 lipca wyjadą na ścieżki rowerowe na trasie od Zamku Lubelskiego do Zalewu Zembrzyckiego; będzie ich można również spotkać na ścieżkach wśród osiedli, takich jak Czuby czy LSM. Będą oni pomagać w różnych przypadkach skaleczeń, zwichnięć, stłuczeń, ale i w sytuacjach awaryjnych, np. założenie łańcucha czy zmiana dętki.

– Zgłosiłam się, ponieważ rowerowy patrol będzie dla mnie świetnym treningiem przed studiami medycznymi, które mam w planach. To okazja, żeby komuś pomóc, jak również przełamać się, jeżeli chodzi o kontakt z poszkodowanymi. Mam nadzieję, że się sprawdzę. – mówi Anna Krawczak, licealistka.

– Przeszli dużo szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonych przez lekarzy medycyny ratunkowej, ratowników medycznych, jak i w podobny sposób przez Martę Brodowską, prezesa Akademii Wolontariatu oraz Daniela Łuszczaka – wiceprezesa, studenta ratownictwa medycznego. Mają również szerokie pojęcie o postępowaniu z ludźmi chorymi na cukrzycę, dzięki wiedzy przekazanej przez studentów medycyny z IMFSA-Poland – mówi Michał Pylak, jeden z organizatorów akcji.

Przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, 3 wolontariuszy, w tym dwie wolontariuszki z nowego naboru zorganizowali m.in. pokaz ratownictwa, oraz warsztaty udzielania pierwszej pomocy dla dzieci z Domu Dziecka w Przybysławicach, drugi taki pokaz odbędzie się w pierwszych dniach lipca na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim, tym razem z udziałem wszystkich wolontariuszy, którzy swoją wiedzą ze szkoleń podzielą się z mieszkańcami Lublina. Na pewno nie będzie to ostatnia taka impreza. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W ubiegłym roku przez wakacje (1.07-31.08.) Patrolowcy przeprowadzili 84 interwencje (w tym 6 razy wzywali karetkę do poważnych urazów), a także przeszkoli ponad 150 osób z zakresu pierwszej pomocy.

Ścieżki rowerowe bezpieczniejsze dzięki Rowerowemu Patrolowi Pierwszej Pomocy
Ścieżki rowerowe bezpieczniejsze dzięki Rowerowemu Patrolowi Pierwszej Pomocy
Ścieżki rowerowe bezpieczniejsze dzięki Rowerowemu Patrolowi Pierwszej Pomocy

2014-07-01 06:44:10
(fot. RPPP)

2 komentarze

  1. jakoś Policji i Straży Miejskiej nie widać za bardzo na ścieżkach rowerowych, ale za to chętnie wyciągają ręce po pieniądze podatnika. Pewnie poprzynosili kwity, że na rowerach nie mogą jeździć, wszyscy niepełnosprawni się zrobili, a na ścieżkach swawola, parami albo po trzy osoby obok siebie jeżdżą zajmując całą ścieżkę dla rowerów

  2. Policję na ścieżkach widać :), jeżdżąc 3h widziałam 2 różńe patrole na rowerkach 🙂