690 680 960

Sanepid poszukuje pasażerów pociągu relacji Chełm – Szczecin. U jednego z podróżnych stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdniku wydała komunikat w związku z ujawnieniem u podróżnego pociągu relacji Chełm – Szczecin zakażenia koronawirusem.

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdniku informuje, że dnia 01.08.2020 r. pociągiem relacji Chełm – Szczecin na trasie Lublin – Katowice (odjazd z Lublina godz. 5:20) jechał podróżny z bliską osobą, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS CoV-2. Podróżni zajmowali miejsca nr 21 i 22 w przedziale nr 13 – czytamy w komunikacie.

W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdniku chce dotrzeć do osób, które mogły mieć kontakt z tą osobą.

– Osoby, które mogły mieć kontakt w tym dniu z wymienionymi podróżnymi proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdniku: tel: +48 81 745 56 10 (w godzinach 7:30 – 15:05) telefon alarmowy: +48 516 052 231 (poza godzinami pracy urzędu) e-mail: [email protected] – apeluje świdnicki Sanepid.

Do dnia 5 sierpnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 1045 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 735 ozdrowieńców i zarejestrowano 21 zgonów.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

34 komentarze

  1. A propos wagonu. Był jeden odcinków serialu 07zglos się ,tak właśnie zatytułowany :Wagon Pocztowy. Fajny odcinek do obejrzenia na wakacje. Polecam.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt