Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sanatorium w Krasnobrodzie zostało rozbudowane. Jest więcej miejsc dla kuracjuszy (zdjęcia)

Kolejne 62 miejsca dla kuracjuszy, zlokalizowane w 31 pokojach, powstały w sanatorium w Krasnobrodzie. Całkowity koszt wyposażenia oraz rozbudowy obiektu wyniósł blisko 15 mln zł.

W tym tygodniu miało miejsce uroczyste otwarcie po rozbudowie kompleksu sanatoryjnego w Krasnobrodzie. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Senator Jerzy Chróścikowski, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, rady sejmiku wojewódzkiego Krzysztof Gałaszkiewicz, starosta zamojski Stanisław Grześko oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Zamościu Krzysztof Rusztyn.

Celem inwestycji było przede wszystkim powiększenie bazy noclegowej dla kuracjuszy. A ta wzrosła i to znacząco, gdyż powstały 62 miejsca nowe dla kuracjuszy. Są one zlokalizowane w 31 pokojach sypialnych. Do tego dochodzą gabinety zabiegowe w tym: pomieszczenia masażu, hydrolecznictwa, gabinety lekarskie oraz sale rehabilitacji i ćwiczeń grupowych.

Samodzielne Publiczne Sanatorium Rehabilitacyjne im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie znajduje się w zabytkowym zespole pałacowo-parkowym. Obiekt powstał w 1957 r. i słynie z wyjątkowo czystego powietrza z bardzo dużą zawartością jodu. Cieszy się też uznaniem kuracjuszy pod względem poziomu rehabilitacji.

Placówka zajmuje się leczeniem i rehabilitacją osób ze schorzeniami narządów ruchu, neurologicznymi i układu oddechowego. Całkowity koszt wyposażenia oraz rozbudowy obiektu wyniósł blisko 15 mln zł.

19 komentarzy

  1. Dyrdymałkiewicz

    Gdyby ceremonia pod tytułem: „Mój ci jest ten kawałek wstążeczki”, odbyła się nie na ciasnym korytarzu, a np. na podjeździe do budynku, to mogliby się na nią załapać także ci co tym z nożyczkami skaczą po plecach.,

  2. nie pchajcie się tak do tej wstęgi…. śmiech jak się na to patrzy 🙂

  3. Wybory się zbliżają to i przy wstążce ciasno. To się nazywa wykorzystywanie mediów w ukrytej kampanii wyborczej. Nowi kandydaci oczywiście takich możliwości nie mają. Zdaje się, że istnieje organizacją która zajmuje się takim procederem.

Dodaj komentarz

Z kraju