Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chełmski Rower wrócił po zimowej przerwie. Jednoślady są też dostępne w sąsiednich gminach

W 14 stacjach na terenie Chełma, 2 w gminie Chełm oraz 1 w gminie Kamień dostępne są już rowery miejskie. Pierwsza godzina korzystania z jednośladów jest bezpłatna.

Wraz z początkiem marca na ulicach Chełma pojawiły się miejskie rowery. Jednoślady wróciły po trzymiesięcznej, zimowej przerwie. Oprócz terenu miasta, gdzie zlokalizowanych jest 14 stacji, można z nich korzystać również w gminach Kamień i Chełm.

Łącznie do dyspozycji mieszkańców oraz turystów jest 180 rowerów. Wśród nich są też jednoślady z fotelikiem dla dzieci, tandemy a także typu cargo. W ubiegłym roku były one wypożyczane ponad 16 tys. razy. Trzeba jednak zaznaczyć, iż sezon był bardzo krótki, gdyż zaczął się w lipcu.

Pierwsza godzina korzystania z chełmskich jednośladów jest bezpłatna. Każde kolejne 30 minut kosztuje 1,50 zł. Z kolei za 15-minutową rezerwację trzeba zapłacić złotówkę. Maksymalnie rower można wypożyczyć na 12 godzin. Opłata inicjalna, którą należy ponieść, aby zarejestrować się do systemu wynosi 10 zł.

7 komentarzy

  1. wypadało by zrobić oświetlone przejścia i przejazdy , żeby mieć szansę ich zobaczyć – szczególnie przy Kamenie. Każdy rządził ale nic z tym nie zrobił

  2. zero własności, wszystko pożyczone lub wynajęte, niedługo baby będą na aplikację dla wiernych, komuna bana.

  3. Jestem problemem Tuska

    Mnie mamusia kupiła (za 800plus) co prawda mocno używany, ale mam własny !

  4. Ile rocznie kosztuje podatników utrzymanie tych rowerów?

  5. rowerek cargo powinien kosztować dużo więcej np. 5zł godzina bo szczyle wypożyczają za darmo i jeźdżą nim w 10 osób, zwykłe rowery też powinny być płatne od pierwszej godziny bo jak coś jest za darmo to niszczą to

  6. Chełmiaki będą mogli w końcu pedałowac 🤣

Dodaj komentarz

Z kraju