Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Samowola budowlana na Starym Mieście w Lublinie, sprawą zajęła się prokuratura. „Zniszczono wartości historyczne kamienicy”

Pomimo nakazów wstrzymania robót i użytkowania pomieszczeń wciąż prowadzone są prace budowlane w jednej z kamienic na Starym Mieście. Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków Dariusz Kopciowski wyjaśnia, że właściciele nic sobie nie robią z kolejnych decyzji urzędników w tej sprawie. Mają się przy tym powoływać na epidemię Covid-19, która to ma uniemożliwiać im postępowanie zgodne z prawem.

78 komentarzy

 1. I bardzo dobrze po podatki za nieruchomość państwo lapska wyciąga, i nie pozwala nic zrobić….. Pamiątki po zydkach pielęgnujcie. Wolność Tomku w swoim domku, wejście dechami zabić, i do roboty, wpuścić po remoncie hahaha, a jeszcze lepiej, nie wpuszczać urzędasów, za biurkiem niech siedzą to ich naturalne srodowisko

  • Wiedzieli że kupują obiekt zabytkowy.W umowie kupna są zawarte wszystkie warunki i obowiązki.Czyżby nie wiedzieli co kupują,nie umieli czytać?Wiedzieli i świadomie niszczą zabytek.Takich to ja bym z tej kamienicy z ostatniego piętra wyrzucił na dziedziniec kamienicy wybity zaostrzonymi pałami.

  • a Ty nie modlisz się przypadkiem co niedzielę do jak to mówisz „zydka”?

 2. Wałki dewelopałki.

 3. Ale tragedia… Urzędnicy nie wiedzą, co robi właściciel ze swoją, kupioną za ciężkie pieniądze nieruchomością. Skuto stare tynki, być może historycznie wartościowe i takie tam inne pierdoły… Wybudowano nowe ściany i stropy, a urzędnicy nie mają papierka, że wytrzymają (wytrzymają, ale nie ma przecież papierka, że wytrzymają), itd. Chcesz wymagać urzędniku, to sobie kup nieruchomość lub zapłać za te swoje wymagania (fanaberie). A jak nie, to sp…….j. I tyle w tym temacie. PS. Jak budowano te domy, to majster budowlany całym sobą gwarantował, że wytrzymają. I to bez papierka…

 4. Inaczej by nic nie zrobił.
  Już Palikot miał problem z tym dziadostwem bo nie mógł wyremontować własnej kamienicy za własną kasę.

  Gość ma wliczone w biznes te kary.

  Ktoś ma kilka ładnych milionów do zainwestowania.
  Kupuje na starym mieście ruina i robi HOTEL.
  A czy on zapłaci 10 czy 100 tys zł kary trudno.
  Nikt mu nieruchomości nie zabierze.
  Wyburzyć też mu nie każą.
  Temat przycichnie a ze 100tyś kary to w dobry miesiąc ten hotel odpracuje 🙂

  Tak się żyje robaczki.

  • Ty chyba po pijaku piszesz.Kupili,ale wiedzieli co kupują-obiekt zabytkowy z pewnymi obowiązkami.Dlatego cena była atrakcyjna.Teraz nie dotrzymują warunków tylko niszczą obiekt zabytkowy.Powinno się ich jak najszybciej wywłaszczyć i obciążyć kosztami zniszczeń.

 5. Sprawa ciągnie się od wiosny.Tam bywa też regularnie PIP bo pracownicy się ciągle skarżą na tych dwu cwaniaczków którzy niszczą tę kamienicę.

 6. jak nie bylo tam paneli slonecznych to umorza …taka prawda..

 7. Urzednik Państwowy to twoj wróg !!!!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo