Samochody Google po raz kolejny pojawią się w naszym regionie

Jeszcze w tym miesiącu, w naszym regionie może pojawić się samochód Google. To w związku z aktualizacją zdjęć w usłudze Google Street View.

Od maja aż do października będą wykonywane zdjęcia do usługi Google Street View. To w związku z kolejną, trzecią już aktualizacją tej popularnej funkcji map. Pierwsze auta z charakterystyczną aparaturą na dachu, pojawiły się w Polsce w 2011 roku. Trzy lata później wykonywano fotografie do pierwszej aktualizacji, teraz przyszedł czas na kolejną.

W naszym województwie, Google zaplanowało wykonać nowe zdjęcia na ulicach Lublina. Firma nie informuje jednak, kiedy dokładnie rozpocznie się fotografowanie. -Ze względu na czynniki od nas niezależne, takie jak pogoda, remonty dróg itp., może się zdarzyć, że nasze samochody nie będą jeździć lub też nastąpią niewielkie zmiany harmonogramu. Fotografowany przez nas obszar może obejmować również mniejsze miejscowości w okolicy – podaje koncern.

Tak jak w obecnie dostępnych zdjęciach, tak też po wykonaniu aktualizacji Street View, twarze uwiecznionych osób jak też numery rejestracyjne samochodów, zostaną zamazane. Jeśli jednak Google coś przeoczy, każdy zainteresowany może łatwo zwrócić uwagę, klikając link „zgłoś problem”.

(fot. Google)
2017-05-13 10:00:04

Zobacz również

4 komentarze

  1. trza nowe filcy zafasować,kilka lat w necie będę widoczny

  2. Po co zakrywac tablice rej.? Przeciez w naszym prawie te numery nie są poufne.

    • No jak to po co? Żeby żona nie znalazła Twojego samochodu na parkingu u koleżanki pod blokiem, w godzinach Twojej pracy 😉
      Taki żart. Też się dziwię że to zasłaniają.

      • To nie jest żart, tylko dokładnie ten powód. W Stanach były już procesy o to. Jak ktoś ma charakterystyczny samochód albo ubranie, to lepiej niech od maja do października nie wybiera się do kochanki, chyba że nocą. 😉

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu