Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Samochodem nie dało się już nią przejechać. Droga z Zubowic do Kotlic została przebudowana (zdjęcia)

Po latach oczekiwania zniszczona droga powiatowa łącząca Zubowice z Kotlicami w powiecie zamojskim otrzymała nową nawierzchnię. Nie zapomniano o bezpieczeństwie pieszych, pojawiły się chodniki i lampy.

W piątek odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej Zubowice – Kotlice w powiecie zamojskim. Na inwestycję tą kierowcy, a przede wszystkim mieszkańcy znajdujących się przy trasie miejscowości, czekali od wielu lat. W ostatnim czasie stan drogi był już tak fatalny, że praktycznie stała się ona nieprzejezdna. Nawierzchnia była pełna dziur i wyrw, przez co poruszali się nią tylko ci, co musieli. Tymczasem droga ta należy do ważniejszych w powiecie, gdyż stanowi uzupełnienie sieci dróg wojewódzkich.

Pierwsze działania, jakie zostały podjęte przez Powiat Zamojski w celu przebudowy drogi miały miejsce jeszcze w 2017 roku. Postanowiono skorzystać z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina. Po przeprowadzeniu negocjacji ze stroną ukraińską, przyszedł czas na realizację zadania. Wykonany został projekt, ogłoszono przetarg, a w październiku ub. roku przekazano wykonawcy plac budowy i ruszyły prace.

Wyremontowany został cały 11-km odcinek drogi, ułożono chodniki, zamontowano też nowe lampy. W ramach współpracy ten sam projekt obejmował przebudowę 2,5 km drogi na Ukrainie. Koszt inwestycji wyniósł blisko 10,2 mln złotych, z czego dofinansowanie z programu trasngranicznego to kwota 8,7 milionów złotych. Resztę dołożyły samorządy. Wkład Powiatu Zamojskiego wyniósł ponad 700 tys. zł, Gminy Komarów-Osada ponad 500 tys. zł a Gminy Miączyn ponad 200 tys. zł.

Samochodem nie dało się już nią przejechać. Droga z Zubowic do Kotlic została przebudowana (zdjęcia)

Samochodem nie dało się już nią przejechać. Droga z Zubowic do Kotlic została przebudowana (zdjęcia)

Samochodem nie dało się już nią przejechać. Droga z Zubowic do Kotlic została przebudowana (zdjęcia)

(fot. UG Komarów-Osada)

6 komentarzy

 1. Szanowna redakcjo a gdzie zdjęcia drogi ?

 2. Czy w weekend pracują stażyści, czy o co chodzi?
  „ze Zubowic”
  „inwestycję tą”
  „tylko ci, co musieli”
  Po jakiemu to jest?

  • dołaczam sie do tego pytania. nie ma żadnej przesłanki ku temu,żeby uzywać „ze” w tym zdaniu. to wyrazenie nie łamie w żaden sposob języka i wypowiada sie je płynnie.

   A wracajac do samego otwarcia drogi-Te huczne otwarcia to rodem z głebokiego prlu. więcej w tym żenady niż pożytku. Zamiast zwyczajnie zwinac znaki i puscic ruch,to robi sie szopke z czegos,na co pracowali podatnicy i co było zapewne kiełbasą wyborczą przez dziesieciolecia,skoro doprowadzono tę drogę do ruiny.

 3. a bus pas jest???

 4. Może niech sprzedawcy w marketach również uroczyście w gronie kilkunastu osób oraz oczywiście z księdzem i kropidłem otwierają kasę na, na której będą sprzedawać?
  To tak samo ich praca jak pracą tych nierobów/bałwanów jest wydzielenie części naszych pieniędzy na budowę drogi.
  Jakby jakiś sponsor ufundował ze swojego majątku np budowę biblioteki, wtedy można zrobić takie uroczyste otwarcie, ale zabawa za publiczne pieniądze?

 5. A gdzie batman,czyżby za mało proponowali za usługę???
  Te kolorowe balony,normalnie rodem lgbt:-)

Z kraju