690 680 960

Samochód ciężarowy potrącił 6-latka na rowerze. Interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na jednej z dróg powiatu łukowskiego. 6-latek został potrącony przez ciężarówkę. Chłopiec doznał obrażeń ciała i śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 19.00. Policjanci z łukowskiej komendy zostali poinformowani o potrąceniu przez samochód ciężarowy 6-letniego chłopca poruszającego się rowerem. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna, policjanci, a także zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło poza obszarem zabudowanym w miejscowości Trzebieszów. Jak ustalili funkcjonariusze chłopiec poruszający się dziecięcym rowerem, wyjechał na jezdnię drogi wojewódzkiej nr 806 bezpośrednio przed pojazd ciężarowy z naczepą, którym kierował 26- letni mieszkaniec gminy Stanin.

W wyniku potrącenia chłopiec doznał obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Warszawie. Na szczęście, obrażenia ciała jakich doznał nie zagrażają jego życiu. Kierujący pojazdem ciężarowym był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzą postępowanie, które szczegółowo wyjaśni dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają, że dziecko w wieku do 10 lat może kierować rowerem po drodze pod opieką osoby dorosłej.

Samochód ciężarowy potrącił 6-latka na rowerze. Interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

Samochód ciężarowy potrącił 6-latka na rowerze. Interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

(fot. Policja Łuków)

15 komentarzy

 1. Rodziców za doopę.

  • Ciekawe czy ty byś zawsze i wszędzie upilnował.

   • masz prawny obowiązek to robić, nawet jeśli jesteś nieudacznikiem.

    • Dziwne, że nie pojawiły się jeszcze teksty, że 6-latek na rowerze powinien mieć OC, tablice i tachograf i mini kamizelkę odblaskową.

     • nie kryty krytyk

      a po co mu cokolwiek jak w PISlsce i tak można wine przerzucić na kierowcę.
      przecież po co 6 letnie dziecko pilnować. ma 6 lat to już prawie dorosły obywatel.

 2. Rodzice zapłacą za naprawę oraz opóźnienie kierowcy, to się zaczną zajmować dzieckiem…

 3. No i git.W końcu się nauczą.Amen.

 4. „Policjanci przypominają, że dziecko w wieku do 10 lat może kierować rowerem po drodze pod opieką osoby dorosłej.” – dziecka (do lat 10) na rowerze nie traktuje się jako osobę kierującą, więc o jakim kierowaniu mowa?

  • nie kryty krytyk

   czekaj głąbie społeczny, piszesz że do 10 lat musi być pod opieką, ale że miał 6 to znaczy że mógł wszystko, nawet autem jechać bo to nie kierowca. ty trolujesz czy po prostu taki upośledzony jesteś franiu??
   6 letnie dziecko nie miało prawa znaleźć się bez opieki dorosłych na drodze. kierowanie czy nie to drugo planowa sprawa. czy jeżeli starzy by go pilnowali, był by problem czy kierował czy nie??
   otóż jakby go starzy pilnowali nic by się nie stało. więc dlaczego ma kierowca odpowiadać za przeboje armii 500+ czy tam 800+.
   to że patologia ma najwięcej praw i najwięcej dostaje nie znaczy że tak powinno być.

 5. „Policjanci przypominają, że dziecko w wieku do 10 lat może kierować rowerem po drodze [JEDYNIE] pod opieką osoby dorosłej.” – i przy braku chodników i DDR, ma się rozumieć. Do tego rowerzysta do lat 10 traktowany jest jako pieszy, a piesi poruszają się lewą stroną „pod prąd” i zmykają na pobocze przed pojazdami jadącymi z naprzeciwka.

 6. 6 latek sam na rowerze na szosie brawo matki ojcy beda mieli sprawe karna

 7. Dobrze, że przeżył, dalej będzie 500(800)+.

  • nie kryty krytyk

   muszą podnieść na 800. przecież fajki podrożały piwo podrożało wódka też, to 500 zł nie wystarczy a gdzie jeszcze cokolwiek dla dzieci żeby kupić.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas