Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim zawiesza działalność. Obowiązkowa kwarantanna w związku z zakażeniem koronawirusem

Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim od dzisiaj zawiesza pracę. Ma to związek z obowiązkową kwarantanną i dotyczy ujawnienia zakażenia koronawirusem na terenie powiatu janowskiego.

W środę rano na stronie Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim pojawił się komunikat związany z zawieszeniem działalności Sądu od dnia 10 marca do dnia 24 marca 2020 roku.

– Zawiadamia się, że decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Janowie Lubelskim i zarządzeniu obowiązkowej kwarantanny w sprawie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 działalność Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim została zawieszona od dnia 10 marca 2020 roku do dnia 24 marca 2020 roku. Korespondencję do Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim należy kierować na adres: Sąd Okręgowy w Zamościu ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 11, 22-400 Zamość, a w nawiasie dopisać należy (Sąd Rejonowy Janów Lubelski) – czytamy w opublikowanym komunikacie na stronie internetowej Sądu Rejonowego.

Co więcej, w związku z potwierdzonym faktem koronawirusa zostały podjęte decyzje o zamknięciu szkół, przedszkoli na terenie gminy Janów Lubelski. Ponadto do odwołania zamknięte pozostają budynki Janowskiego Ośrodka Kultury, Muzeum, Pływalni Otylia, Biblioteki. Została podjęta decyzja o zamknięciu targowiska miejskiego i zakazu handlu na Starym Rynku.

Urząd Miasta Janów Lubelski prosimy mieszkańców o zachowanie spokoju, wzmożoną ostrożność higieniczną oraz zwrócenie uwagi na objawy związane z temperaturą powyżej 38 stopni C, bólami mięśni i trudnościami w oddychaniu.

W takich wypadkach należ zgłaszać się telefonicznie do Powiatowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim pod nr tel: 15/8725-400 lub infolinia nr 800 190 590. Pamiętajmy o osobach starszych i samotnych.

(fot. pixabay.com)

6 komentarzy

 1. Ludzi naprawdę poje..ło, a nie wiedzą że na grypę od września w Polsce zmarło ok. 80 osób i nikt szkół nie zamykał z tego powodu. Coś się za tą medialną nagonką kryje ale na pewno nie wirus, tylko pieniądze.

  • rolnik co nieznalazł żony

   Nie porównuj grypy na która można było się zaszczepić i objawów które widać po dwóch dniach, do wirusa który się rozprzestrzenia bezobjawowo przez 10-14 dni…

  • Od września 80 osób, a na koronawirusa we Włoszech umiera CODZIENNIE ok. 100 osób.

 2. Idiotom nie wytłumaczysz,we Włoszech też mieli wszystko w nosie i teraz padają jak muchy.

 3. Ludzie nikt nie umiera od koronawirusa,a 300 padło na grypę i to codziennie.

 4. Ten sond i tak się do niczego nie nadawał tylko późniejsze apelacje załatwiały pozytywnie sprawę.