Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Są umowy na remont kolejnych odcinków dróg wojewódzkich. Tym razem we wschodniej części regionu

Na czterech odcinkach dróg wojewódzkich nr 812, 816 i 843 niebawem rozpoczną się prace związane z remontem nawierzchni. Nowy, równy asfalt pojawi się łącznie na blisko 18 km. Prace wykonają firmy: Sadex, Pref-Bet oraz PRD Biała Podlaska.

W poniedziałek w Urzędzie Gminy Chełm podpisana została umowa na modernizację dwóch odcinków dróg wojewódzkich. Chodzi o trasę nr 843 Chełm – Zamość oraz 816 Dorohusk – Zosin. W pierwszym przypadku nowa nawierzchnia pojawi się na 5,2 km od Pokrówki do Depułtycz, w drugim 3,5 km w miejscowości Matcze w powiecie hrubieszowskim. Inwestycja będzie kosztowała odpowiednio 3,7 mln zł oraz 2,9 mln zł.

Jak wyjaśniają władze gminy Chełm, konsekwencja w domaganiu się o przeprowadzenie remontu drogi opłaciła się. Urząd Gminy kilkukrotnie składał pisma z prośbą o przeprowadzenie tej inwestycji, ponieważ z każdym rokiem stan nawierzchni się pogarszał. W końcu, nadeszły pozytywne informacje od Zarządu Dróg Wojewódzkich. Teraz urzędnicy będą zabiegać o podobne prace na pozostałym, około trzykilometrowym odcinku tej trasy do granicy z gminą Siennica Różana.

Z kolei w Sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej w Kodniu podpisano umowy na modernizację dróg wojewódzkich nr 812 i 816. Na pierwszej z nich prace obejmą odcinek o długości 5 km, na drugiej wyremontowane zostaną 4 km. Zadanie będzie kosztowało odpowiednio 5,5 mln zł oraz 3,9 mln zł.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, władze Gmin Kodeń, Sławatycze i Hańsk. Jak wyjaśniał wójt Kodnia, jest to bardzo ważny moment dla gminy. Remont drogi wojewódzkiej nr 816 obejmie odcinek od Szostak w kierunku Lisznej. Jest też deklaracja, że umowa zostanie rozszerzona o kolejne 1,2 km do samej Lisznej. Dzięki temu cały odcinek nadbużanki Terespol – Kodeń – Sławatycze zostanie zakończony.

(fot. UG Chełm, UG Kodeń)

Autor: redakcja

4 komentarze

  1. A kiedy rozpocznie się budowa obwodnicy trasy S19…? Jeszcze do szkoły chodziłem a już była mowa że będą budować…🤷 Minęło 20 lat 🤣🤣🤦 Trasy jak nie było tak nie ma dalej🤣🤣🤣

  2. Kilometr drogi że ledwo dwie ciężarówki się mieszczą bańka 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

  3. Będą wybory , są umowy.

  4. A kiedy załatają dziury na trasie Kraśnik Krasnystaw?

Dodaj komentarz