Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Są pierwsze decyzje o przełożeniu komunii świętych. Nowy termin to październik

Jesienią odbędą się pierwsze komunie święte w powiatach zamojskim, biłgorajskim, hrubieszowskim oraz części chełmskiego. Taką decyzję podjął biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

W czwartek biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej podjął decyzję o przełożeniu tegorocznych pierwszych komunii świętych na inny termin. Jak wyjaśnia bp. Marian Rojek, powodem jest trwający stan epidemii koronawirusa oraz brak pewności, co do dalszego rozwoju sytuacji. Dlatego też dzieci przystąpią do komunii w październiku.

– Proszę duszpasterzy oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych, aby wykorzystać obecny czas ograniczeń co do możliwości spotkań duszpasterskich i katechetycznych na bardziej intensywną ewangelizację w środowiskach rodzinnych. Niech mobilizuje ona do osobistego świadectwa wiary i zaowocuje mocniejszym pragnieniem przyjęcia przez dzieci Pana Jezusa w Komunii Świętej – zaapelował biskup.

Zobowiązał jednocześnie księży, aby w jak najbliższym terminie opracowali nowe kalendarium pierwszej komunii świętej dla poszczególnych parafii oraz przekazali rodzicom dzieci pierwszokomunijnych nowe terminy. Diecezja zamojsko-lubaczowska obejmuje w naszym regionie powiaty zamojski, biłgorajski, hrubieszowski oraz część chełmskiego.

(fot. pixabay.com)

Autor: redakcja

41 komentarzy

  1. Komu potrzebne te czary na dzieciach? Kiedy wy się obudzicie.

    • Obudzą jak piep..nie coś w Ziemię.A potem cwaniactwo będzie znowu dążyć do władzy po trupach.Nowe ideały i nowe sekty.Życie.Równi i równiejsi.