Pseudokibice stworzyli plantację marihuany w naszym regionie (zdjęcia)

Warszawscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się handlem oraz wytwarzaniem środków odurzających. Jedna z plantacji znajdowała się w małej miejscowości w powiecie łukowskim.

Policjanci z Warszawy zatrzymali trzy osoby oraz zlikwidowali dwie plantacje marihuany. Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców. W trakcie działań ustalili, że na terenie stolicy działa grupa zajmująca się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków z czego część wytwarza samodzielnie. Jej członkowie związani byli ze środowiskiem pseudokibiców stołecznego klubu piłkarskiego.

Prowadzona obserwacja pozwoliła na ustalenie sposobu działania grupy. Policjanci ustalili też, kto odpowiada za zorganizowanie całego procederu, jego finansowanie i nadzorowanie. Namierzono również członków grypy posiadających specjalistyczną wiedzę na temat uprawy marihuany, czy przygotowanie jej do dalszej dystrybucji. W końcu namierzono miejsca, w których prowadzona jest hodowla konopi, z których następnie wytwarzana jest marihuana.

Policjanci przystąpili do realizacji i wkroczyli do budynku na warszawskiej Pradze Południe oraz do jednej z małych miejscowości w powiecie łukowskim. W pierwszym z miejsc jedno z pomieszczeń zajmowały rośliny, których wzrost wspomagał elektroniczny system sterowania zarządzający nawodnieniem, oświetleniem oraz temperaturą. Zabezpieczono tam również kilka worków z roślinnym suszem, 586 różowych tabletek oraz ponad 800 gramów białego proszku i inne substancje. Zatrzymanych zostało też dwóch 32-letnich mężczyzn mających związek z tym nielegalnym procederem. W miejscu zamieszkania jednego z nich znalezione kolejne narkotyki oraz blisko 30 tys złotych i 2300 Euro.

Z kolei w powiecie łukowskim plantacja była dopiero rozwijana. W specjalnie urządzonym pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli 30 roślin konopi oraz sprzęt do ich uprawy. Zatrzymali również 38-latka, u którego w mieszkaniu znaleźli kilka porcji środków odurzających. Cała trójka usłyszała już zarzuty m.in. uprawy krzewów konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na okres 3 miesięcy.

(fot. Policja)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. Maryyyśkaaaaa do domu. hehe

  2. I CAŁY KOMISARIAT BĘDZIE TERAZ PRZEZ DŁUŻSZY CZAS CHODZIŁ „UHAHANY”

  3. Prądu czasem jeszcze nie kradli przy okazji ?
    Taką plantacja potrzebuje dużo energii wątpię żeby chcieli za nią płacić legalnie. Zazwyczaj z Policją likwidowałem takie n.p.e.

  4. Żyleta Legii i tak jest bezkarna w swoich poczynaniach.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021