690 680 960

Są miejsca w naszym regionie, gdzie aby uporać się ze śniegiem, trzeba było uruchomić pług wirnikowy (zdjęcia)

Nawet do 1,5 metra wysokości mają zaspy, jakie utworzyły się na drogach w gminie Batorz. Jednak przyczyną nie są tak duże opady śniegu, lecz ukształtowanie terenu.

W czwartek przed południem otrzymaliśmy zdjęcia z drogi łączącej miejscowości Aleksandrówka i Wola Studzieńska Kolonia w gminie Batorz w powiecie janowskim. Trasa ta została tak zasypana śniegiem, że aby zapewnić jej przejezdność, konieczne było użycie pługa wirnikowego.

Według danych meteorologów, średnia pokrywa śnieżna na terenie gminy wynosi 24 cm. Pomimo tego tworzą się zaspy mające nawet ok. 1,5 metra wysokości. Wszystko z powodu ukształtowania terenu. Śnieg jest nawiewany z wyżej położonych terenów, w miejsca, które znajdują się niżej.

Pomimo tego gmina stara się na bieżąco radzić sobie nawet z takimi warunkami.

(fot. UG Batorz)

15 komentarzy

 1. Dobrze że wszystkiego nie zezłomowali.

 2. Też mi nowości zapraszam do mnie na drodze nawiało 1.20 A na poboczu mam 3 centy

 3. Piękna zima ❤

  • piękna to będzie jak to wszystko zacznie topniec… suchych stóp i czystych butów życzę

   • Zawsze były zimy i zawsze topniało. Woda wtedy gromadziła się na naturalnych rozlewiskach. Naturalnych dzisiaj często zabudowanych i często biadolących bo zalewa dworek który wybudował na gruntach za 5 groszy od metra.

    • Poziom w rzekach podniesie się, ale oczywiście nikt tam na górze nie pomyslał, że może być taka sytuacja i grozi to powodzią, jakiej nie było juz od parunastu lat, wolą wydawać nasze podatki na kampanie i szerzenie propagandy. Widząc jak ostatnio powodzi się w tym kraju, kolejny kataklizm to tylko kwestia czasu.

     • Akurat pomyśleli i wybudowali zbiornik retencyjny. A Grad prze..bał 300 mln na elektrownię atomową, której do tej pory nie ma!

 4. A gdzież się takowa sprytna maszyna jeszcze się zachowała? Czyżby jacyś strażacy w przeszłości się nią zaopiekowali, bo by pewnie jak reszta takiego sprzętu skończyła pocięta na szrocie w imię jedynie słusznej urzędniczej oszczędności.
  Co niektórym naszym zaradnym inaczej urzędasom zdaje się już w połowie stycznia skończyły się fundusze na odśnieżanie, bo zimy mamy marne, a na hasło pług wirnikowy, pozostało im jedynie przewracanie oczami, jakby o ufo chodziło.

  • wirniki zawsze były „sowieckiej” produkcji, więc likwidacja była poprawna politycznie

   • Akurat kogo, jak kogo, ale Ruskich nie trzeba uczyć co to jest prawdziwa zima. Ona każdej polityce da radę. Już Napoleon i Hitler próbowali się z nią za bary, i wiadomo co wyszło.

    • Poczytaj historię.Akurat Hitler poniósł klęskę w ciepłej porze roku.

     • Masz rację oczywiście – tylko nie Hitler a Rommel z Africa Corps, i nie w Rosji a pod El Alamein. Pogratulować wiedzy, lepiej głupio milczeć niż się odezwać i rozwiać wątpliwości, panie Krasnal.

     • Czytam, czytam. Bądź pewien, że czytam i Tobie tego życzę.

 5. Byl czas przywyknac,w wiekszosci mieszkaja tam potomkowie tych co 200-300 lat temu drewnianymi lopatami odsniezali cala wsia zeby dziedzic mial przejazd tzw, szarwark,a teraz kazdy siedzi w oknie i patrzy kiedy odsniezy gmina. W Lublinie jeszcze boczne ulice nie widzialy pluga,a tu nie mamy ciagnikow zeby sobie pomoc.Kazdy ma jeszcze obowiazek odsniezyc chodnik przed posesja…Czuwaj

 6. Pisogrod . Tam śmiesznie mówia. Zresztą to niejest mowa to krzyk . Dzicz.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt