W jednym budynku mieścił się zakład pogrzebowy i laboratorium, gdzie produkowano narkotyki (wideo, zdjęcia)

W trakcie policyjnej akcji zatrzymano cztery osoby i zabezpieczono prawie 30 kilogramów mefedronu, 80 litrów krystalizującego się mefedronu oraz kolejne 120 litrów przygotowanych już do krystalizacji. Laboratorium, gdzie produkowano narkotyki znajdowało się w budynku firmy pogrzebowej.

Kryminalni z Lublina wpadli na trop narkotykowego laboratorium na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Jak się okazało, wytwarzane tam były znaczne ilości mefedronu, który trafiał na teren całej Polski, również na lubelski czarny rynek.

Przestępcy zorganizowali miejsce produkcji środków odurzających w jednym z miejscowych zakładów pogrzebowych. Na parterze hali znajdowały się nagrobki natomiast samo laboratorium narkotyków na strychu budynku.

Lubelscy kryminalni na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich 44-latek okazał się poszukiwany listem gończym za napady z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Za te przestępstwa ma do odsiadki 6 lat pozbawienia wolności. Drugi z nich to 26-latek, który współorganizował cały proceder.

Mundurowi zabezpieczyli w budynku prawie 30 kilogramów gotowego produktu w postaci mefedronu, 80 litrów krystalizującego się mefedronu oraz kolejne 120 litrów przygotowanych już do krystalizacji. Ponadto w laboratorium było kilkaset litrów środków chemicznych, który służyły do produkcji kolejnych partii narkotyków. Ze wstępnej oceny policjantów wynika, że sprawcy byli w stanie wyprodukować w ciągu kilku tygodni nawet kilkaset kilogramów gotowego mefedronu.

Zabezpieczone zostało całe wyposażenie laboratorium: reaktor ciśnieniowy, kanistry, beczki, mieszadła, wentylatory, menzurki, maski przeciwgazowe i różnego rodzaju pojemniki służące do produkcji narkotyków. W czynnościach oględzin brali udział funkcjonariusze z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Kolejne działania kryminalnych realizowane już wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie miały miejsce w siedzibie zakładu pogrzebowego w Ostródzie. Tam został zatrzymany jeden z pracowników, który w chwili wejścia policjantów miał przygotowane do zażycia narkotyki. (tzw. „kreska” usypana na jego telefonie). W zakładzie policjanci ujawnili kolejne narkotyki – 200 gramów mefedronu oraz amfetaminę.

Kolejny z mężczyzn został zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu, znajdującym się nieopodal laboratorium. 25-latek posiadał w miejscu zamieszkania konopie indyjskie oraz środki służące do produkcji narkotyków. To między innymi pojemniki wypełnione acetonem i maski przeciwgazowe. 44-latek i 26-latek decyzją sądu najbliższe miesiące spędzą w więzieniu.

Za wytwarzanie i przetwarzanie znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Dwaj pracownicy zakładu pogrzebowego usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności będą prowadzone przez policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.

(fot. wideo Policja Lublin)

11 komentarzy

 1. Swawolnik pospolity

  To już wiem dlaczego bezrobotni młodzi ludzie mogą mieć takie fury gdzie ja chcąc taką furę kupić, musiałbym zaciągnąć wieloletni kredyt, a spłacając go z pensji ok. 3 tys (brutto) musiałbym chyba oduczyć się jeść

  • A co Ty myślałeś do tej pory, że jeżdżą furami tatusia? Jak nie dragi, to wyłudzenia, kradzieże, robienie na wnuczka. Nic co mogłoby kosztować wysiłek fizyczny. I dlatego nie ma się też co dziwić, że jest tylu kiboli czy klientów siłowni – gdzieś trzeba tą niespożytkowaną energię wyładować.

 2. pierwsza myśl – sok z żuka ….
  zupełnie nie wiem, dlaczego

 3. Wszyscy pokrzywdzeni – głównie rodzice „klientów” powinni mieć możliwość cywilnego pozywania za krzywdy zdrowotne i psychiczne. Odszkodowania wysokości kilku milionów możemy spowodowały, że kolejne rzesze handlarzy śmiercią by się zastanowiły…

  • w wolnym kraju typu USA możesz pozwać kogo chcesz za co chcesz, w kraju socjalistycznym typu Polska to władze rządowe odpowiadają za bezpieczeństwo Polaków i „osądzają” winnych… ty sam nie możesz się nawet widłami na własnej działce obronić przed bandziorem bo siedzieć pójdziesz nie mówiąc już o skutecznym finale pozwanej przez ciebie osoby, któa ci zaszkodziła..

  • A z czego gamoni by zapłacili jak by siedzieli?

 4. Może adres tego zakładu pogrzebowego należałoby podać?

 5. Bardzo dobre połączenie obu działalności gospodarczych. Obie doskonale współgrają.

 6. po co tagować „Lublin”, jak akcja się dzieje gdzieś w Warmińsko-Mazurskim? bo policjanci z Lublina?
  a jak wypadek jest pod Włodawą, a poszkodowani z Lublina i jechali w kierunku Lublina, to tagować Lublin czy Włodawę?

 7. ktory to zakład pogrzebowy ?nie jest ich duzo.

  rodzinny interesik?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą