Rząd przeznaczył ponad 300 mln na rozbudowę szpitala przy ul. Staszica

Na wczorajszym posiedzeniu rządu zapadała decyzja o przyjęciu planu rozbudowy Szpitala Klinicznego nr 1 Lublinie. Środki będą pochodziły zarówno z budżetu państwa jak też z funduszy europejskich.

Na wtorkowym posiedzeniu rząd podjął uchwałę w sprawie sfinansowania programu przebudowy i modernizacji Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Program ten będzie realizowany od przyszłego roku a zakończy się w 2022 roku. Na rozbudowę placówki przeznaczono ze środków europejskich i budżetu państwa ponad 314 mln zł. Do unijnego dofinansowania, jakie szpital już otrzymał, Rada Ministrów dołoży ponad 278 mln zł. Całość ma być nadzorowane przez ministra zdrowia.

Dzięki tym środkom, zmiany mają odczuć przede wszystkim pacjenci. Zwiększona ma zostać liczba usług medycznych, udzielanych w systemie jednodniowym a diagnostyka leczenia ma być szybsza. Utworzone zostanie również Centrum Zdrowia Psychicznego oraz Zakład Radioterapii.

Istniejące już kliniki i zakłady otrzymają nowe wyposażenie a Klinika Chorób Zakaźnych zostanie dostosowana do wymagań koniecznych do leczenia osób podejrzanych o zarażenie wirusem ebola. Stworzone będzie także zaplecza dla pobytów dziennych pacjentów i jednodniowych do chemioterapii m.in. poprzez powiększenie bazy kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku. Z kolei na dachu szpitala wybudowane będzie lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia ratunkowego.

(fot SPSK1)
2015-10-21 16:19:32

4 komentarze

  1. Lepiej by bylo wybudować nowy budynek i przenieść wszystkie Kliniki i oddziały w jedno miejsce ?

  2. Przypominam – 4 lata temu prominentni politycy PLATFORMY to samo obiecywali – efekty można dziś obejrzeć na ul.Staszica.

    PS. NIE DLA SŁUGUSÓW BERLINA!!!

  3. PO 4 latach, rzutem na taśmę znależli pieniądze na głosy wyborców. Zapewne kandydat jedynej słusznej partii z pozycji 2, stały bywalec restauracji u Sowy, przypisze sobie ten sukces. Super, mucha nie siada. Mają jeszcze 2 dni na obietnice.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zbliża się 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Lublinie odbędzie się piknik z kombatantami
Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”