Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ryki: Nie żyje piesza potrącona przez poloneza

We wtorek rano na drodze krajowej nr 17 doszło do tragicznego wypadku. Nie żyje piesza potrącona przez auto osobowe.

Jak już informowaliśmy do zdarzenia doszło w Rykach na drodze krajowej nr 17. Po godzinie 6 kierujący polonezem, jadąc ul. Warszawską, potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych kobietę. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego i policja. Pomimo przeprowadzonej reanimacji 80-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu.

53-letni kierowca poloneza był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności wypadku.

– Wstępne ustalenia wskazują, że powodem zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, przez co nieudzielenie pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu – informuje podkom. Jacek Wójcik z ryckiej Policji.

W rejonie zdarzenia przez kilkadziesiąt minut były spore utrudnienia w ruchu. Auta przepuszczano wahadłowo.

2016-10-04 09:35:25
(fot. Policja Ryki)

33 komentarze

  1. Sąd stwierdzi ze 80 lat na ty świecie to juz wystarczająco i odszkodowania nie zasądzi .

  2. Zwalacie winę na piesza? Błagam miała 80 lat! Dobrze mogła nie widzieć, czy słyszeć. Chciała przejść i zrobiła to prawidłowo idąc na przejście dla pieszych, miejcie trochę empatii do człowieka a ten co potrącił odpowie ale też nie przesadzajmy. Tak jak ktoś wspomniał tu – każdy będąc za kierownicą popełnia jakieś błędy. Mniejsze lub większe, nie znam perfekcyjnego kierowcy. Niektórzy po prostu mają więcej szczęścia i tyle.

  3. Może i wina kierowcy ale jestem zawodowym kierowcą i wiem też jak ludzie chodzą po ulicy a w szczególności starsze panię też nie uważają wcale myslą ze auto się zatrzyma w jednej sekundzie chwila nie uwagi zamyslenia i gotowa tragedia i kierowcy i piesi oczy dookoła głowy trzeba mieć.

  4. Polonez stoi dwie długości od przejścia. Trzeba być kretynem, żeby krzyczeć, że poldek jechał 80km/h. Miałem takie auto kiedyś – patrząc jak stoi twierdzę, że więcej niż 40 nie miał szans jechać.

  5. Kobieta została potrącona na ostatnim metrze przejścia, także kierowca albo był ślepy albo jechał za szybko( polonez niestety nie ma nowych technologii które skracają trochę hamowania).

Z kraju

Polityka i społeczeństwo