Ruszyła wypłata trzynastek dla emerytów i rencistów z woj. lubelskiego

Około 130 tysięcy emerytów i rencistów z województwa lubelskiego jeszcze przed świętami otrzyma tzw. trzynastki od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pierwsze wypłaty już dotarły do uprawnionych.

Jednorazowe dodatkowe świadczenie pieniężne otrzymają osoby pobierające: emerytury, renty, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające, świadczenia przedemerytalne i zasiłki przedemerytalne. Tzw. trzynastkę dostaną pod warunkiem, że mają prawo do wypłaty jednego z tych długoterminowych świadczeń na 31 marca.

ZUS wypłaci trzynastki razem ze świadczeniami przysługującymi za kwiecień. To znaczy, że emeryci i renciści otrzymają jeden przekaz lub przelew, który będzie sumą ich comiesięcznego świadczenia i trzynastki. Jeszcze przed Wielkanocą trzynastki z ZUS mogą spodziewać się osoby, których termin płatności podstawowego świadczenia przypada na 1, 5 lub 6 kwietnia. Zakład realizuje wypłaty z urzędu, czyli nie trzeba składać w tej sprawie żadnych wniosków. W województwie lubelskim trzynastki z ZUS otrzyma do końca kwietnia w sumie około 415 tysięcy osób.

Świadczenie wynosi 1250,88 zł brutto. W większości przypadków oznacza to 1022,30 zł „na rękę”. Wyjątkiem są renty rodzinne – jeśli jedną rentę rodzinną pobiera kilka osób, to dostają jedną trzynastkę podzieloną na równe części. Trzynastki nie podlegają egzekucjom, więc nie może ich zająć komornik.

(fot. pixaba.com)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Jeszcze trochę tego rozdawnictwa i przedsiębiorcy będą musieli płacić trzynasty ZUS…

  • A niektórzy czternasty 😉
   Jaki miała na celu 13-sta i 14-sta emerytura bo zapomniałem – miał być to program socjalny czy coś takiego ??

 2. Ja też będę brał 13 i 14 hehehe a wy robić na to i nie narzekać, bo pan wasz Jarosław jeszcze może was do lochów zesłać.

 3. Z mojej emerytury przez cały rok zabierają mi (jako podatek) ponad 4 tys. złotych, to jaka to qjurwa, łaska, że oddadzą mi niecały tysiąc (netto) ?!
  Iną sprawą jest, że za rządów PO nic nie oddawali.

  • Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

   Za rządów PO i pana Tuska nic nie dawali bo pan Tusk pieniądze na budowę drugiej Irlandii wydał na zakup peruwiańskich czapeczek dla siebie i żony, a potem już pieniędzy nie było i wyp…lił do Brukseli

   • Tego cyrku nie da się ciągnąć w nieskończoność, chociaż obecnie rządzący są na tyle odrealnieni, że pewnie myślą, że się da. Do Brukseli nie uciekną, są za bardzo eurosceptyczni, pewnie będą szukali schronienia u sojusznika w USA.

 4. Przedsiębiorcy już się cieszą, że z ich podatków rząd prowadzi rozdawnictwo.

  • Na to jest bardzo proste rozwiązanie. Pozamykajcie się wszyscy, załatwcie sobie socjal, pieniądze bardzo szybko się skończą, skończy się rozdawnictwo, będziemy wszyscy żyli w nędzy i ubustwie, a rząd może w końcu padnie.

 5. Podobno Jaruzelski zgwałcił Morwieckiego i to nie jeden raz.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia