Otrzymałeś takiego SMS-a? Nie klikaj w link!

Otrzymałeś SMS-a z informacją o konieczności opłacenia zaległego mandatu? Uważaj to oszustwo! Nie należy klikać w link podany w SMS-ie.

Policja ostrzega przed nową odsłoną oszustwa, w którym przestępcy podszywają się pod Polską Policję i wysyłają fałszywe SMS-y informujące o konieczności opłacenia zaległego mandatu.

Oszuści wysyłają SMS-y na losowe numery telefonów, których treść sugeruje konieczność opłacenia zaległego mandatu w kwocie 10 złotych. By nakłonić do zapłaty podszywają się pod policję oraz sugerują wszczęcie egzekucji komorniczej w przypadku braku reakcji. W treści wiadomości znajduje się hiperłącze prowadzące na stronę, na której można opłacić rzekomy mandat.

W rzeczywistości jest to fałszywy panel płatności, który podszywa się pod firmę PayU. Wprowadzenie danych w tym panelu umożliwi przestępcom przejęcie naszego konta.

– Na bieżąco uzupełniamy naszą listę ostrzeżeń o kolejne szkodliwe domeny. Wiele z tych adresów jest przysyłanych przez Was. Jeśli widzicie podejrzane wiadomości – zgłaszajcie je na naszej stronie: https://incydent.cert.pl – informuje CERT Polska.

(fot. cert.pl)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. No tak bo jakiekolwiek służby będą wymagać płatności tylko elektronicznej, ale już zwykłym przelewem tego „mandatu” to już nie zapłacisz.
  Po dwa, nie słyszałem o mandatach mniejszych jak 50 zł.
  Wałkiem czuć z daleka.

  • Wyborcy jedynej słusznej opcji politycznej nabiorą się na to bez problemu i zapłacą, zrobią przecież wszystko co im rozkarze rząd i służby pożądkowe nie myśląc przy tym w ogóle czy to słuszne czy nie.

 2. Najpewniej bym taką wiadomość zignorowała, bo została napisana z błędem ortograficznym: „nie opłacony”. To jakieś ameby ortograficzne po gimnazjum pisały.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej