690 680 960

Rusza kolejna edycja akcji „Bezpieczna kobieta”. Panie nauczą się, jak stawić skuteczny opór napastnikowi

Niebawem rozpocznie się kolejna odsłona akcji „Bezpieczna kobieta”. W zajęciach mogą wziąć udział panie bez względu na wiek. Co ważne, uczestnictwo w programie jest całkowicie bezpłatne.

Program „Bezpieczna kobieta” istnieje od 1994 r. Dzięki bezpłatnym szkoleniom kobiety uczą się jak zachować spokój w sytuacjach podwyższonego stresu oraz poznają proste i skuteczne techniki unieszkodliwiania przeciwnika. Poznają także w jaki sposób kontrolować lęk przed atakiem napastnika i wyrobić w sobie odruch obronny.

– Na zajęciach samoobrony uczestniczki poznają, w jaki sposób reagować w przypadku kradzieży, napadu, pobicia, a wszystko w oparciu o sztukę judo. Panie dowiedzą się również, jak wyzwolić w sobie siłę i przezwyciężyć paraliżujący strach w sytuacji zagrożenia – wyjaśnia Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki, trener, założyciel klubu Shiroikaj Judo Club, który ponad 40 lat spędził na macie jako zawodnik judo.

Zajęcia ruszają 16 i 17 stycznia i będą się odbywać w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku przy ul. Szkolnej 1 oraz w Lublinie w sali gimnastycznej VI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja przy ul. Mickiewicza 36. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Organizatorami są: Shiroikaj Judo Club, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz International Police Association czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – Sekcja Polska Lubelska Grupa Wojewódzka. Zapisywać się można w miejscach, gdzie prowadzone będą zajęcia.

(fot. nadesłane)
2018-01-12 20:21:42

3 komentarze

  1. Lepiej zapobiegać jak reagować…

  2. O to powiem babci

  3. Taaa jeee!!! Uczcie sie kobitki bronić przed „kochającymi inaczej”.
    Trzymam kciuki za to, żeby to czego się nauczycie, nie musiało Wam się przydać w życiu.

Kursy walut

  • USD 3.975zł -0.05%
  • GBP 5.0198zł 0.11%
  • EUR 4.3542zł -0%
  • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas