Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

„Russia is a terrorist state”. Obywatele Ukrainy protestowali w Lublinie przeciwko rosyjskiej agresji (wideo, zdjęcia)

We wtorek w Lublinie na Placu Litewskim odbył się protest przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę. Obywatele Ukrainy, jak i mieszkańcy Lublina, manifestowali swój sprzeciw wobec Rosji, państwa terrorystycznego, które zabija niewinnych obywateli.

We wtorek po południu na Plac Litewski przyszli obywatele Ukrainy, ale również mieszkańcy Lublina, aby zaprotestować przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę. Dzisiejsza manifestacja była m.in. reakcją na wczorajszy barbarzyński atak rakietowy na ukraińskie miasta. Kilkadziesiąt rakiet, które spadły na Ukrainę zabiły i raniły wiele osób.

Rosjanie ostrzelali obiekty nie mające nic wspólnego z infrastrukturą wojskową. Rakiety uderzyły m.in. w place zabaw, ulice, czy samochody, którymi Ukraińcy podróżowali do pracy. Putinowski atak dotknął również obiekty odpowiadające m.in. za bezpieczeństwo energetyczne.

W trakcie wtorkowego zgromadzenia w centrum Lublina obecne były w większości kobiety i dzieci. W rękach trzymały one transparenty z różnymi hasłami odnoszącymi się do terrorystycznych i ludobójczych zachowań Rosji, jak również skierowane były pod adresem Białorusi, która wspiera Putina w wojnie na Ukrainie. Uczestnicy manifestacji odśpiewali ukraińskie pieśni patriotyczne. Nie zabrakło emocji i łez wzruszenia. Co jakiś czas dało się również słyszeć niecenzuralne okrzyki mieszkańców miasta pod adresem Putina.

Z Placu Litewskiego protestujący przeszli następnie deptakiem na Plac Łokietka, przed lubelski Ratusz. Tam zgromadzenie po godzinie 18 zakończyło się.

(fot. wideo lublin112.pl)

Autor: redakcja

55 komentarzy

 1. kremlboty jak zawsze na posterunku …

 2. W Moskwie niech protestuja..

 3. ło matko… „to dopiero początek”… tak tak słyszymy to już od 8 miesięcy. Tylko jakoś nadal tego „początku” nie widać.

  • Bo łże media dostały prikaz od popychadeł na obce usługi zamknąć gęby. „Bracia” są ok. nawet COVIDa pogonili przychodząc do Polski. To ruskiego nie pogonią?

 4. Niech żrą te swoję wypasione audi i bmw którymi jeżdżą w tą i z powrotem przez granicę.

 5. Maniek ale ty masz 13 i 14 to też masz dobry socjal. Weź się ogarnij chopie

 6. Tak a Rosja was słyszy i widzi…a nawet jak tak ma to w du…Do Putina trzeba jechać,wtedy wysłucha.

 7. Nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj. Żal czytać twoje wypociny. Polski pisze się z dużej litery! Masz braki w wiedzy totalne! Ale się wypowiem, hahaha żenada.

 8. Odpowiadam na twoje dziecinne pytanie. Protestują i w Kijowie i w Moskwie.

 9. Ciągle słyszymy w mediach jak to Putin przegrywa, jakież to ponosi straty, praktycznie tylko taka narracja do nas trafia a tu jednak przeprowadza sobie kolejne referenda z zdobywa terytorium. Czyli coś tu ściemą trąca, może w dłuższej perspektywie Putin przegra ale kiedy to będzie? za 20 lat? Chyba cień szansy, że się zestarzeje, zapije lub na raka umrze..

  • Dlatego trzeba wspierać UA żeby go wykopali ze swoich ziem.

  • Napisz jakie zdobywa terytorium? Bo od kilku miesięcy nic nie zdobywa tylko traci.

  • Kacapy mają 250 tys osób w wojskach lądowych. To nic, że mają ok milion żołnierzy łącznie. Ponad 60 tyś. zostało zneutralizowanych. Ilu jest rannych ? Nie wiadomo, podobno ok. 100 tys. Czyli straty są dość poważne.

 10. zapraszam wieczorem na ul. Gajowa zobaczyc jak sie wasi bo moi nie bracia zachowuja, zapraszam