Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpylą alkohol na ulicach Lublina. Rusza odkażanie miejskiej infrastruktury

Już jutro na terenie Lublina ruszy akcja dezynfekcji elementów miejskiej infrastruktury. Objęte nią zostaną te miejsca, z którymi mają styczność osoby piesze. Jako środek odkażający użyty zostanie preparat na bazie alkoholu.

W środę na terenie Lublina rozpocznie się akcja dezynfekcji elementów miejskiej infrastruktury. Objęte nią zostaną m.in. poręcze przy schodach, bariery na kładach dla pieszych i wiaduktach czy też przejścia podziemne. Do tego odkażonych zostanie ponad 2,5 tys. koszy na śmieci oraz ok. 190 ławek ustawionych w pasach drogowych, czyli wszystko to, z czym mają kontakt osoby piesze.

Jak zapewniają miejscy urzędnicy, prace te będą wykonywane na 52 najczęściej uczęszczanych ulicach na terenie miasta. Jednak to nie wszystko. Zdecydowano się również na przeprowadzenie dezynfekcji siedzisk przy donicach z roślinnością oraz parkletów na deptaku, placu Łokietka, Placu Litewskim, placu Kaczyńskiego oraz placu Krąpca. Odkażanie zostanie wykonane przy użyciu środków wyprodukowanych na bazie alkoholi.

Do tej pory dezynfekowano głównie przystanki komunikacji miejskiej, przez które przewija się najwięcej osób. Prace mają być przeprowadzane cyklicznie.

(fot. UM Lublin/zdjęcie ilustracyjne)

30 komentarzy

 1. Czy będą dezynfekować płynami z MEDISEPT?

 2. Tylko po co? Skoro zdaje się, że wszystkie przypadki zarażonych wynikają z tzw. „kontaktu z przypadkiem potwierdzonym”? Kolejna akcja ratusza pod publiczkę?

  • Dotykanie ławek, poręczy, śmietnika ma tu dyży wpływ. Szczególnie ławki gdzie siadają głownie starsze osoby. Opiera się, dotyka ręką. I wystarczy.

  • I czujesz się bezpiecznie, bo wydaje ci się, że „przypadek potwierdzony” to kontakt w formie pocałunku?

  • Jakeś taki mądry, to przejdź się po okolicy, podotykaj poręczy, klamek, balustrad, potem potrzyj oko, podłub w nosie, w zębie i odezwij się za 3 tygodnie.

 3. robia zle nie robia tez zle …………zastanowcie sie wkoncu zamiast pisac ze pod publike robia ………..

 4. Mam wesele córki w tą sobotę, zostawcie trochę mi.

 5. Tylko po co? Dobre pytanie, ruch minimalny, Ludzie pilnują siebie i dbają o podstawowe zasady bezpieczeństwa. A po co? Pewnie kilkaset tysięcy litrów alkoholu ulotni się do kieszeni zainteresowanych, zresztą jak zwykle.

 6. W jakich godzinach będzie to odkażanie?

Z kraju