690 680 960

Dziś Światowy Dzień Zdrowia. Bili brawa dla medyków, podświetlą na niebiesko najważniejsze obiekty (zdjęcia)

Pomimo przypadającego na dzień dzisiejszy Światowego Dnia Zdrowia, medycy nie mają powodów do świętowania. Mieszkańcy postanowili podziękować pracownikom służby zdrowia za ich wkład w walkę z koronawirusem.

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji, społeczeństwo postanowiło podziękować pracownikom służby zdrowia, za ich zaangażowanie w walce o zdrowie i życie mieszkańców, w dobie zagrożenia koronawirusem. Jest to dla nich szczególnie ciężki okres. Większość z nich pracuje zacznie dłużej niż zazwyczaj, do tego wyprowadziło się z domów aby nie narażać swoich bliskich.

W ramach akcji #BrawaDlaWas, o godzinie 13 oklaskami z balkonów dziękowano lekarzom, ratownikom medycznym, pielęgniarkom i wszystkim tym, którzy dbają o ochronę zdrowia. W Lublinie do akcji przyłączyły się również władze miasta. Z kolei na niektórych szpitalach pojawiły się banery z podziękowaniami. Na ogrodzeniu szpitala w Łukowie powieszono m.in. hasła „Jesteśmy z Wami. Dziękujemy!!! Mieszkańcy Łukowa”.

Wieczorem w Lublinie, w ramach symbolicznych podziękowań dla medyków, na niebiesko podświetlone zostaną: Ratusz, Plac Litewski oraz Arena Lublin. Iluminacja uruchomiona zostanie równo o godzinie 20:00.

(fot. UM Lublin, lublin112)

15 komentarzy

 1. Ja cię, nawet Łysy jak żółw wystawił dzis swoja glace do performersu. Szkoda że tylko do tego a nie do pracy, tyle lat, tyle lat za pierdzenie w stołek, smiech przez łzy.

 2. Żuk to zawsze pierwszy do pozowania do zdjęć i trwonienia pieniędzy…

  • Miliardy na 500+ to jest dopiero trwonienie pieniędzy. Znowu dzisiaj w wiadomościach jakaś matka czwórki dzieci marudziła, że dzieci nie mają komputerów. A gdzie są te 500+?????

   • takie 500+ to normalna sprawa w cywilizowanych krajach, niemcy, szwecja itd… ale stawianie stadionu żużlowego za dziesiątki milionów złotych w cieniu kryzysu ekonomicznego to jest jakiś chory żart.

    • Socjal w takim państwie to jest chora rzecz. Stadiony i inneobiekty użyteczności publicznej powinny być dla wszystkich,a nie kasa dla patoli

     • tzw. obiekty użyteczności publicznej to jest największy i bezsensowny socjal do którego wszyscy dopłacamy a to oznacza że za duże są podatki i źle są zagospodarowane przez niektóre samorządy lokalne. Stadiony przyciągają też różnych patoli.

     • Stary kawaler bez dzieci to jest patologia.

 3. Mam nadzieję, że będzie mandacik za nielegalne gromadzenie się panów na zdjęciu.

  • Napisz do odpowiednich organów, chociaż to może być za mało, od razu do Jarka z tym wal, on napewno zareaguje.

 4. Pokazówka.

 5. Przystojnego mamy prezydenta

 6. Im się premie wyzsze emerytury należą a nie jakieś tam klaskanie którego nie słyszeli na zamkniętych oddziałach i światełka. Smiech

 7. jestesmy 200 lat za Chinami

  Widzicie medycy?
  -maseczek może nie być,
  -zelów i płynów dezyndekacyjnych może nie być,
  -rękawiczek również brak,
  -testów może brakować,

  -ale wkrótce będą WYBORY!
  -ale macie #BrawaDlaWas! od włodarzy i decydentów!
  -ale są też kolorowe światełka! Światełka! @#@#@#@
  ( w tle oklaski i fanfary)

  A teraz załóżcie sobie na ręce i twarz banerek hashtagBrawaDlaWas i wracajcie do pracy!

  PS: Tylko zróbcie sobie przerwę, aby wziąść udział w pocztowych fake-wyborach i pamiętajcie odesłać kartkę, bo was do więzienia wsadzą! To teraz najważniejsze w krajo-kolonii.

 8. Jeszcze niedawno hejt i opluwanie pielęgniarek które strajkowały żeby dostać podwyżkę, teraz nagle społeczeństwo i władze dziękują za pracę, fałsz i obłuda. Oklaskami chcą docenić ciężką pracę i narażenie. Władze wypłacą sobie za to premie tysięczne żeby nie powiedzieć milionowe za to że tak świetnie poradziły sobie z pandemią, ręce opadają.

 9. Dziecinada i infantylizm w największej postaci.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku