Rozpoczynają się kolejne prace przy przebudowie dworca PKP. Do pociągu inną drogą

Pociągi zatrzymają się przy innych peronach, pasażerowie aby do nich dotrzeć, będą musieli skorzystać z innej drogi. Wszystko to związane jest z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy dworca.

We wtorek 5 maja wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu na terenie dworca PKP w Lublinie. Zamknięte zostały peron nr 1 oraz przejście podziemne pomiędzy peronem nr 1 i 2. Pociągi zatrzymują się tylko przy peronach nr 2 i 3, do których dojście jest możliwe tymczasowym przejściem od ulicy Gazowej, a także przejściem podziemnym od strony skweru im. G. Chrostowskiej. Tego typu organizacja ruchu ma charakter tymczasowy i związana jest z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy dworca.

Zakres prac przewiduje przebudowę peronu nr 1, który położony jest bezpośrednio przy budynku dworca. W pierwszej kolejności prace będą związane z rozbiórką konstrukcji obok budynku. Zbudowany będzie wyższy peron, który ułatwi wsiadanie do pociągów. Zamontowana zostanie szeroka wiata, ławki i gabloty informacyjne. Peron wyposażony zostanie również w nowe oświetlenie, dostosowany będzie dla potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się, m.in. przewidziano ścieżki prowadzące oraz oznaczenia w alfabecie Braille’a. Zakres robót przewiduje także wymianę toru i sieci trakcyjnej.

Prace na stacji są częścią projektu PKP Polskich Linii Kolejowych, który obejmuje modernizację linii kolejowej z Warszawy do Lublina. Od grudnia pasażerowie mogą też korzystać z nowego przystanku Lublin Zachodni. W Lublinie prace prowadzone są też m.in. na wiaduktach kolejowych przy ul. Janowskiej, Diamentowej i Drodze Męczenników Majdanka. Przebudowywany jest również most nad rzeką Bystrzycą i Czerniejówką, montowane są nowe betonowe konstrukcje oraz układane tory i rozjazdy. Zakończenie wszystkich prac na dworcu w Lublinie i udostępnienie pasażerom nowego peronu planowane jest jeszcze w tym roku.

(fot. PKP PLK)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Lublin Zachód brakuje tylko żeby kręcili tam filmy grozy.Przystanek na skraju lasu z dojściem przez krzaki.Dojazd przez jakieś uliczki tylko dla wtajemniczonych częściowo przez błoto.

  • Pierwotnie miał być plan przeciągnięcia Granitowej pod dworzec, ale zabrakło kaski. Jest to przystanek tak zwany „w polu”.

 2. Czytam Twój opis i się zastanawiam czy dotyczy kolei czy posad w państwowych przedsiębiorstwach.

 3. Pajacerka na maxa. Nie dość że osoby dojeżdżające do pracy na trasie Niedrzwica Lublin zostały pozbawione kluczowych busów o pewnych godzinach to teraz remonty w takim czasie. Zero logiki i umiejętności zarządzania w tym obłąkanym przez histerie wirusa kraju.

  • A po co Ludzie mieszkający w Lublinie mieli by jeździć do Niedrzwicy ??

  • paranoja jest w tym, ze remont powinien być wtedy, gdy ruch był całkowicie zamknięty…pasażerowie i pociągi by nikomu nie przeszkadzały

 4. PKP PLK remontuje peron pierwszy. S01 E01. premiera maj 2020. Czekamy na kolejne sezony jak z Wiaduktem na Diamentowej.

 5. dziś miałem przyjemność iść 100 m przez tory, żeby dojść na peron 3; żadnych oznakowań; po południu zrobili drewnianą rampę, żeby wejść na peron 2; przejście przez tory niestrzeżone; z rampy schodzi się prosto w błoto

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych