690 680 960

Rozpoczęło się wielkie sadzenie drzew w każdej dzielnicy Lublina (zdjęcia)

W ramach projektu z VII edycji Budżetu Obywatelskiego, rozpoczęło się sadzenie drzew w lubelskich dzielnicach. Na realizację zadania przeznaczono milion złotych.

Wczoraj rozpoczęło się wielkie sadzenie drzew w Lublinie w ramach akcji „Drzewa dla każdej dzielnicy”. W ramach projektu z VII edycji Budżetu Obywatelskiego nowe nasadzenia pojawią się w 25 dzielnicach miasta. Koszt całego projektu wyniesie milion złotych.

-Ruszyliśmy z akcją „Drzewa w każdej dzielnicy”. Na początku kilkanaście nowych drzew pojawi się w 25 dzielnicach, a na jesieni rozpocznie się wielkie sadzenie klonów, lip, buków i platanów. Mamy propozycje ponad 430 miejsc na nowe drzewa, które jeszcze trzeba sprawdzić, ale dziś i jutro sadzonki trafiają do dzielnic, tak jak na Kalinowszczyźnie na rogu ul. Towarowej i Kalinowszczyzna, gdzie w sadzeniu drzewa pomagały dzisiaj przedszkolaki. Dziękuję Fundacja Krajobrazy za realizację tego projektu – poinformował prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Sadzenie drzew rozpoczęło się od Głuska, Abramowic i Kalinowszczyzny, a następnie akcja będzie pojawiać się kolejnych dzielnicach miasta.

– Teraz wraz z mieszkańcami i Fundacją Krajobrazy sadzimy drzewa na inaugurację akcji w każdej dzielnicy, a najwięcej zasadzimy jesienią – poinformowało Miasto.

Projekt „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza – Drzewa dla każdej dzielnicy” zakłada zakupienie i posadzenie na terenie Lublina kilkuset drzew, w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Termin zgłaszania lokalizacji nasadzeń trwał do końca kwietnia. Zgłoszono łącznie 431 propozycji nasadzeń drzew:

Ilość przekazanych propozycji lokalizacji nasadzeń w poszczególnych dzielnicach przedstawia się następująco: Abramowice: 4, Bronowice: 13, Czechów Południowy: 5, Czechów Północny: 14, Czuby Południowe: 26, Czuby Północne: 23, Dziesiąta: 47, Felin: 28, Głusk: 2, Hajdów-Zadębie: 1, Kalinowszczyzna: 14, Konstantynów: 17, Kośminek: 13, Ponikwoda: 9, Rury: 30, Sławin: 40, Sławinek: 11, Stare Miasto: 8, Szerokie: 8, Tatary: 16, Węglin Południowy: 44, Węglin Północny: 8, Wieniawa: 11, Wrotków: 25, Za Cukrownią: 14.

Wskazane miejsca poddawane są ocenie eksperckiej pod kątem infrastruktury podziemnej, własności terenu, planu zagospodarowania, doboru gatunkowego oraz kompozycji estetycznej. Po wykonanych analizach, powstanie mapa nasadzeń drzew, które zostaną posadzone do końca 2021 roku.

Dzisiaj nowe drzewa pojawią się na Bronowicach – róg ul. Łęczyńskiej i Fabrycznej, Dziesiątej – róg ul. Herberta i Świętochowskiego, Felinie – ul. Doświadczalna (pętla autobusowa), i Wrotkowie – róg ul. Zalewskiego i Nałkowskich.

Rozpoczęło się wielkie sadzenie drzew w każdej dzielnicy Lublina (zdjęcia)

Rozpoczęło się wielkie sadzenie drzew w każdej dzielnicy Lublina (zdjęcia)

Rozpoczęło się wielkie sadzenie drzew w każdej dzielnicy Lublina (zdjęcia)

Rozpoczęło się wielkie sadzenie drzew w każdej dzielnicy Lublina (zdjęcia)

Rozpoczęło się wielkie sadzenie drzew w każdej dzielnicy Lublina (zdjęcia)

Rozpoczęło się wielkie sadzenie drzew w każdej dzielnicy Lublina (zdjęcia)

(fot. UM Lublin)

23 komentarze

 1. Drzewojad szczęśliwy że będzie co wycinać

 2. Rozpoczęło się wielkie sadzenie drzew w każdej dzielnicy Lublina W centrum lublina wielkie wyrywanie dzrew.

  • „co prawda zabiłem ci matkę, ale i zapłodniłem żonę, czyli w zasadzie liczebność twojej rodziny się nie zmieniła, co się czepiasz”

 3. Niezidiociały mimo bulu

  Drzewa to nasi przyjaciele – nie ulega wątpliwości. Jest jednak jedno ale : kto zezwolił na sadzenie drzew na 4 klinach przed wjazdami na rondo Krwiodawców ????? Czyżby miało to na celu „poprawę widoczności” tego co dzieje się na rondzie skoro i bez drzew co niektórzy nie widzą !!!?????

 4. moje szekle!!!

  1000000zł / 461 sztuk = 2169zł

  W biedronce były drzewka po 15 zł.

  • no, to jest szopka
   za 15zł sadzonka po 2 latach była by jak to ze zdjecia

  • Lasy sprzedają w cenie 0.12- 1.4 zł za sztukę. Właściwie to 120- 1400 zł za 1000 sztuk. Dane z cennika Nadleśnictwo Międzyrzec. Małe sadzonki procentują długowiecznością. Oczywiście trzeba je pielęgnować.

 5. po co rbić szopke z sadzeniem tak dużych drzew. drzewa same wyrsnąz małej sadzonki wystarczy ich nie ścinać przy koszeniu…

 6. co nastepne , wożenie wody do zalewu ?

 7. A kto będzie te drzewka podlewać? Czyżby ten gruby pan z jakąś kartka w ręku?

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas