690 680 960

Rozpoczęcie roku szkolnego z problemami. Do kilku szkół wpłynęła informacja o ładunku wybuchowym (zdjęcia)

Nie w każdej szkole rozpoczęcie roku szkolnego odbywa się zgodnie z planem. W niektórych placówkach pracują policjanci. Wszystko związane jest z informacjami o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych.

Szkoła zamknięta, rodzice z dziećmi stojący w deszczu na ulicy, a w środku policyjni pirotechnicy oraz pies przeszkolony do wyszukiwania materiałów wybuchowych – tak wygląda pierwszy dzień roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Przyjaźni w Lublinie. Rano do placówki wpłynęła bowiem informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego. O wszystkim powiadomiono policję.

Obecnie trwa przeszukiwanie budynku. Ze względów bezpieczeństwa zapadła decyzja o przesunięciu w czasie rozpoczęcia roku szkolnego. Z przekazanych nam informacji wynika, że ma to nastąpić po zakończeniu policyjnych działań. Tymczasem okazuje się, iż problem dotyczy również kilku innych szkół, również poza miastem. Obecnie trwa sprawdzanie także budynku szkoły w Pszczelej Woli.

Jak wyjaśniał nam kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, informacje o rzekomych bombach zostały przesłane drogą mailową. Ich wiarygodność jest jednak bardzo niewielka. W jednym przypadku ładunek wybuchowy miał zostać zakopany pod murawą boiska. Tymczasem w tej szkole boisko było o nawierzchni betonowej. Policjanci poszukują osoby odpowiedzialnej za wywołanie alarmów.

(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Informacje o ładunku wybuchowym wpływają, bo rozwydrzonej gównażerii po tak długim leniuchowaniu trudno nagiąć się do pracy.
  Znaleźć i ukarać tych „uczynnych” informatorów i skończy się napływ takich informacji.

 2. Znowu ruskie sprawdzają działania naszych służb?

 3. ..idiotyzm dosłownie i żarty które nie są do śmiechu … Ludzi bez mózgu nie brakuje …powinno takich się pozamykać idiotów mailowych na długie lata albo torpedę w d*** i ląd podpalić by jeden z drugim się nauczyli…

  • Cichobiorek cichodajek

   Uprzejmie informuję, że z torpedą w d*** trudno by się było czegokolwiek nauczyć, zwłaszcza z podpalonym „lądem” – nieuku.

 4. Nauczycielom było tak fajnie ze siedząc w domu brali kasę za nieuczenie. Przed wrześniem ostro walczyli by dalej siedzieć więc nie dziwne by było gdy by któryś z nich zechciał więcej czasu na marynowanie ogórków.

  • A wiedz, że oskarżenia pod adresem kogoś bez dowodów są przestępstwem? Jeżeli masz dowody na to co Enzelmie Bohaterów napisałeś zgłoś służbom. Jeżeli zaś nie to zastanów się czemu oskarżasz innych bez dowodów

 5. Czego Ci nauczyciele nie zrobią aby nadal pozostać na „zdalnym”…

 6. Złapać, doprowadzić do sądu i zasądzić ciężkie prace społeczne co by odrobił koszty akcji z nawiązką i miał nauczkę na przyszłość.

 7. Do Art jestem ZA ale to nie w tym kraju ,tu przestępca jest chroniony prawem i innymi przywilejami.

 8. Kara za taki żart powinna wynosić minimum 100 tys zł bez żadnej ulgi.

  Jeśli nie stać zapłacić to 5 lat czynu społeczneho lub 10 lat bezwzględnego więzienia.
  Skończyły by się głupie żarty

 9. Tej szkoly nieszkoda akurat na Przyjazni bo to nieszkola tam mozna *** nauczycielowi na glowe

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas