690 680 960

Rozpoczął się protest rolników. Ciągniki wyjechały na drogę krajową nr 12 i jadą w kierunku Chełma (wideo)

Punktualnie o godzinie 11 rozpoczął się zapowiadany protest rolników. Kilkadziesiąt maszyn rolniczych wyjechało na drogę krajową nr 12 i zmierzają one w kierunku Chełma. Na miejscu policjanci zabezpieczają zgromadzenie, występują utrudnienia w ruchu.

We wtorek o godzinie 11 rolnicy wyjechali na drogę krajową nr 12, na odcinku pomiędzy Piaskami a Chełmem. Maszyny pojawiły się w rejonie Zajazdu Trzy Dęby, a następnie wyruszyły z parkingu w kierunku Chełma. Zgromadzenie zostało zgłoszone przez organizatorów i uzyskało zgodę Urzędu Miasta Chełm. Planowane jest do dnia 19 stycznia 2023 roku do godziny 11:00.

Na czas protestu całkowicie zablokowana została ulica Rejowiecka w Chełmie na odcinku od Ronda Dmowskiego do skrzyżowania z ulicą Szpitalną. Na pozostałym odcinku będzie odbywał się ruch lokalny.

Całkowicie wstrzymany został ruch samochodów ciężarowych na odcinku drogi krajowej numer 12 przebiegającej przez Chełm. Samochody osobowe kierowane będą na ulicę Lubelską. Utrudnienia w ruchu mogą wystąpią również na innych drogach dojazdowych prowadzących do Chełma oraz głównych ulicach miasta.

Jak przekazuje Punkt Informacji Drogowej, w związku z protestem rolników na DK 12 w m. Chełm (odcinek drogi będący w zarządzaniu Prezydenta Miasta Chełm) występują utrudnienia w ruchu dla pojazdów ciężarowych na odcinku dojazdowym do ww. miasta. W związku z powyższym Policja wyznaczyła objazd dla pojazdów ciężarowych przez DW 839 – m. Rejowiec – DW 812 – m. Krasnystaw – DK 17 – DW 846 – m. Kraśniczyn – DW 843 – m. Chełm. Pojazdy osobowe kierowane są na objazdy ulicami miasta Chełm.

Przewodniczący Agrounii mówi o przyczynach protestu

(fot. wideo nadesłane Grzesiek)

71 komentarzy

 1. Trochę honoru, wieś pis chciała to go ma.

 2. A będą pozwy sądowe za utrudniania zwykłym ludziom życia i pracy.
  Ja bynajmniej straciłem na tym Przypomnijcie mi ile ma wasz główny krzykacz ma hektarów, jakie ma wykształcenie i w jakich partiach był wcześniej a najlepiej co ma wspólnego z wsią? Pora na hejt..

  • Oczywiście, że nie bo utrudniali tylko przejazd obywatelom a nie rządzącym. Poza tym to klasa robotnicza która chce zarobićza swoja prace, więc nie mogła wziąść lewego L4 by cię bronić mandatem, leczyć prywatnie czy tez zasypać papierami. Protest od 11:00 pewnie byłeś w pracy …

 3. Czy wyście wszyscy oszaleli nienawiść taka że kipi z kotła
  Gdzie nasza jedność z lat 80 kto z nas wszystkich zrobił takie dzikie nienawistne plemię. Czytam i żal mi Polski.

 4. Nie ma co się dzielić na pis /po to jest jedno i to samo. Gospodarza nie ma od dawna i w najbliższych wyborach nie widać I dalej będziemy brodzic w mule

 5. Śmieszy mnie pisanie ‚wies chciała PiS to macie ‚ to bez różnicy kto by wygrał Eskimos nigdy nie będzie dbał o naród Polski jak widać od dawna

 6. Pobrały se dofinansowania z unii i teraz jeżdżą. Kto bogatemu zabroni.

 7. Przepisy dotyczące poruszania się kolumn pojazdów reguluje art. 32 Ust. PoRD. Art. 32 p.1 określa dozwoloną liczbę pojazdów w kolumnie (w przypadku ciągników jest to max 5). Są też określone minimalne odległości między kolumnami pojazdów. Policja powinna masowo zatrzymywać ciągniki, których kierowcy łamią te przepisy i przykładnie karać ich mandatami. Tyle, że protest rolników to nie strajk kobiet – może być ciut trudniej wykazać się umiejętnościami bicia pałką, bez narażania się na opór 😉

Kursy walut

 • USD 4.2803zł -1.04%
 • GBP 5.2838zł -0.83%
 • EUR 4.7079zł -0%
 • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas